Sitenizi Facebook ‘ta Paylaşırken Açıklama yada Resim Çıkmıyor mu? Nasıl Düzeltebilirim? Site facebook Haber Paylaşımı ?

Merhaba Değerli Okurlar ;

Bu yazımızda sizlere sitenizdeki haber ve içeriklerinizi facebook sayfanızda paylaşırkenki önemli sorunalrdan biri olan içeriğin çıkmaması,fotoğrafın gözükmemesi ve sadece link paylaşımı görünmenin neden kaynaklandığını ve çözümünü anlatmaya çalışacağız..

Öncelik kurduğunuz sitenin wordpres,php yada hangi altyapı kuruluysa ona uyumlu bir facebook paylaşım eklentisi yüklemelisiniz örneğin wordpress için Mashshare Share Buttons bu eklentiyi kurabilirsiniz..

Bu eklentiyi kurduktan sonra çoğu paylaşımınızın altında facebook kısayolu ile hem sizler hemde takipçileriniz sayfalarında içeriği paylaşabilir ancak bazen sorunlar olmakta..

Bu sorunlardan biri haber,yazı içeriğindeki resimin çıkıp açıklamanın çıkmaması yada açıklamanın çıkmayıp resmn çıkması yada ikisinde çıkmayıp sadece site linkinin çıkması ki bu şekilde facebook sayfalarında paylaşmanız üye çekmekten çok sayfanızdan bile ayrılmak isteyip engel atacaklar olacaktır..

O yüzden Öncelik her haberiniz,yazınız yada fotoğraflarınız en az bir cümlelik açıklama yazısı ve kesinlikle haber kapağı yada öne çıkan görsel eklemelisiniz..

ama buna rağmen hala paylaşımda sorun yaşıyorsanız facebook un sağladığı tamir linki yani Debungger 

https://developers.facebook.com/tools/debug/ bu linke tıklayınız..

karşınıza bu ekran gelecektir..öncesinde paylaşmak istediğiniz yanis orun yaşadığınız içeriğin linkini kopyalayım ve

resimdeki bu kısma yapıştırıp debung diyoruz ardından resimdeki gibi haberin,yazının bilgilerini ekrana yansımaz ise

scrape agein yani tekrar kazımak bilgilerinizi facebook uygun hale getirmeye çalışmak da diyebiliriz tıkladıntan sonra biraz beklemeniz gerek ekrana hala bilgiler yansımadıysa tekrar debung dıyoruz yani hata ayıklama..

en fazla 1 ile 3 defa bu şekilde yaptığınızda facebook paylaşım içerik sorununuz gitmiş olacaktır malesed sürekli olmasada bu hata ara ara karsımıza gelmekte ve sizlere tavsiyem her haberinizi facebook sayfalarınızda paylaşın ve sorunlu olanalrı bu şekilde çözümleyin ki üyelerinizi kaybetmeyiniz..

Yardımcı olabildiysek ne mutlu..

herhangi bir sorun yaşadığınızda yorumlardan bizlere ulaşabilirsiniz..

SerhATT Şimşek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir