içinde

1 Ayda Kripto Piyasasına 250 Milyar Dolar Giriş Oldu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Aylar süren düşüşten sonra kripto para piyasası yeşile büründü, piyasaya 30 gün içinde 250 milyar dolar giriş oldu.

Sıkıntıların bir müddettir devam ettiği kripto para piyasasında, alım gücünün artmasına bağlı olarak piyasaya 250 milyar dolarlık para giriş oldu. Piyasa yeşile büründü. CoinMarketCap dataları gösteriyor ki geçtiğimiz ay 911 milyar dolar olan kripto para hacmi bugün itibariyle 1.13 trilyon dolar düzeyinde.

Kripto Para Piyasasına 30 Günde 250 Milyar Dolar Girdi

Kısa mühlet evvel ABD’nin Temmuz 2022 enflasyon oranı açıklandı. Enflasyonun beklenenden daha olumlu bir düzeyde gelmesinin akabinde kripto para piyasasında da olumlu bir hava esmeye başladı. Enflasyon verisinin Haziran ayındaki yüzde 9.1’lik düzeyden yüzde 8.5’lik düzeye indiğini belirtelim. Bu da kripto kesimindeki FUD’u azalttı.

Grafikte de göründüğü üzere kripto para piyasası hacmi, kendini 1 trilyonluk dolarlık ruhsal direncin üstüne atmış durumda. Bu durumda beklenenden güzel gelen enflasyon raporunun tesiri olduğunu belirtmek gerek. Hacmin 1 trilyon doları aşmasıyla birlikte hacim dataları geçtiğimiz iki ayın en yüksek düzeyine çıktı. Bu ölçüler yakın periyotta yaşadığımız kripto boğasındaki 2 trilyon dolara ne kadar uzak olsa da kripto para piyasası ismine adına epeyce umut verici.

Bu bilgilerle birlikte piyasa yeşile bürünmüş durumda. Piyasanın şimdi yükseliş trendine girmiş olmasından bahsetmek ise hala güç olsa da umut verici göründüğünü söylemek lazım.

Bugün itibariyle Bitcoin (BTC) 24.500’ten süreç görürken bu fiyat düşüş sonrasındaki ayın akabinde en yüksek fiyat. Ethereum’da (ETH) da ise durum benzeri. Ethereum (ETH) bugün 1.800 dolar bandından süreç görmekte ve bu fiyat Bitcoin’de (BTC) de olduğu üzere düşüş sonraki ayın akabinde en yüksek fiyat bölgesi. Ayrıyeten hem BTC’nin hem de ETH’nin gün içerisinde yükselişte olduğunu belirtmekte yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Teknoloji İşvereni Dan O’Dowd, Dogecoin’i Maksat Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Lido Finance (LDO) Neden Yükseliyor? Webilginç Kripto Para Haber