içinde

13 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, XLM ve BCH Fiyat Tahlili

Fiyat tahlili ile yeniden karşınızdayız. Altcoinler yeni tepelere yükseldiler. Fakat Bitcoin fiyatı 47.000 dolarlık takviyeye yakın bir yatay aralıkta süreç görüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyiciler nihayet kripto para ünitelerinin borsalarla ve ayrıyeten borsa yatırım fonlarında (ETF) süreç yapabileceği fikrine ısınıyor. 11 Şubat’ta, Kanada’nın Ontario Menkul Değerler Kurulu, bir Bitcoin ETF teklifini onayladı.

Diğer taraftan Avustralya Menkul Değerler ve Yatırım Komitesi da Bitcoin ETF’ye karşı duruşunu yumuşattı. ASIC komiseri Cathie Armor, belli bir piyasanın uygun kuralları olması lazım diyor. Fakat bu türlü bir durumda bir Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yakabileceğini söyledi.

Bitcoin ETF’lerinin birkaç ülke tarafından onaylanması kıymetli. Zira bu durum, ABD’deki düzenleyicilere gelecekteki teklifleri olumlu bir halde düşünmeleri için baskı oluşturacaktır.

Bitcoin bugün 900 milyar dolarlık piyasa kıymetinin üzerine çıktı. Ayrıyeten bu yükselişle BTC neredeyse 1 trilyon dolarlık sayıya ulaşıyor.

Kripto türevleri piyasasının artan popülaritesi, varlık sınıfının olgunlaştığını gösteriyor. Bu durum ek bir avantaj sağlıyor.

Eski piyasalarda bile türevler, bir varlığın fiyat keşfi için kullanılan temel bileşenlerden biridir.

Bir eğilim değişikliğini işaret eden kritik düzeyleri belirlemek gerekiyor. Bu yüzden birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini tahlil edelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Güçlü yükseliş trendleri sırasında, geri çekilmeler çoklukla sırf bir ila üç gün sürer. Zira boğalar, gelecekte daha yüksek düzeyler beklediklerinden her küçük düşüşü satın alırlar. Birebir durum, fiyat 11 Şubat’ta keskin bir formda geri döndüğü için Bitcoin’de de kelam konusu.

50.000 dolarlık ruhsal düzey bir direnç vazifesi görüyor. Lakin boğalar fiyatı bu düzeyin üzerine taşımakla meşguller. Bu nedenle BTC / USD kurunda 60.974,43 dolar mümkün.

Ancak paritenin 11 Şubat’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasının akabinde ivme kazanmaması, daha yüksek düzeylerden alım yapma konusunda tereddüt gösteriyor. Boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişe devam etmeliler. Aksi takdirde, kısa vadeli traderlar kar alımı yapacaklar.

Paritenin daha sonra 41.959,63 dolara ve 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (39.895 dolar) gerileme ihtimali var. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kritik bir bölge. Zira altındaki bir kırılma, momentumun zayıfladığına işaret edecektir.

Parite 50 günlük kolay hareketli ortalamanın yani 35.180 dolar altına düşerse ayılar oyunda olacak.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) şu anda son birkaç gündür sıkıştığı 1.680.173 dolar ile 1835.554 dolar ortasındaki dar aralıktan çıkmaya çalışıyor. Bir kırılma, boğaların ayıları alt ettiğini gösterecektir.

Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım düzeyinin çabucak altındaki izafi güç endeksi (RSI), en az direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 1.835.554 doların üzerinde tutmaya çalışacaklar. Bu nedenle ETH / USD kuru yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

Kanalın kırılması, momentumda bir artış olduğunu gösterecektir. 2.000 dolarda ruhsal bir direnç var Lakin boğalar fiyatı bu düzeyin üzerine itebilirse, parite 2.500 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat 1.680.173 doların altına düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (1.568 dolar) ve akabinde kanalın dayanak sınırına düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kıymetli bir takviyedir. Zira bu düzeydeki bir kırılmada, parite bir trend değişikliği sinyali verebilir.

ADA Fiyat Analizi

Cardano (ADA) şu anda güçlü bir yükseliş trendinde küçük bir düzeltmeye şahit oluyor. Sığ gerileme, traderların yükseliş trendinin devam etmesini bekledikleri için çabukla kâr alımı yapmadıklarını gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve 87’nin üzerindeki RSI, eğilimin güçlü bir biçimde boğalar lehine kaldığını gösteriyor. Olumsuz taraftaki birinci dayanak, 0.7230669 dolardaki %38.2 Fibonacci geri çekilme düzeyidir.

Fiyat bu dayanaktan geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 0,9817712 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış fiyatı 1,25 dolara ve akabinde 1,50 dolara itebilir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeylerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (0,593 dolar) altına inerse, ADA / USD kuru trendde muhtemel bir değişikliğin sinyalini verebilir.

XRP Fiyat Analizi

XRP, 11 Şubat’ta 0,50 dolarlık genel direncin üzerinde kapanmak için yükseldi. Ayrıyeten bugün bunu öbür bir yükseliş oldu. Yükselen 20 günlük EMA (0,425 dolar) ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu durum fiyatı genel direncin üzerine itebilir. Ayrıyeten XRP / USD kuru ivme kazanabilir ve 1 dolara yükselebilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeylerden yahut genel dirençten düşerse ve 0,50 doların altına inerse geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir hareket, traderların rallilerde durumlarını düşürdüklerini gösterecek.

DOT Analizi

Polkadot (DOT) güçlü bir yükseliş trendinde. Fiyat şu anda, ayıların sert bir direnç gösterebileceği yükselen kanalın direnç çizgisine ulaştı. Daha evvel, fiyat kanalın direnç çizgisine ulaştığında, altcoin küçük bir düzeltmeye girmişti. Ayrıyeten kanalın takviye sınırına düşmüştü.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarabilirse fiyat ivme kazanacak. Üst taraftaki birinci maksat 33 dolar ve akabinde 40 dolar. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

DOT / USD kuru düşüp kanalın takviye çizgisinin altına inerse bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecek. Bu türlü bir hareket, daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir.

BNB Analizi

Binance Coin (BNB) 10 Şubat’ta kar alımına şahit oldu. Fakat ayılar fiyatı 105.7886 dolardaki %38.2 Fibonacci geri çekilme düzeyine bile çekemediği için düzeltme kısa sürdü. Keskin bir rallinin akabinde yüzeysel bir düzeltme, tarderların konumlarını kapatmak için çabuk etmediklerini gösterdiğinden olumlu bir işaret.

Boğalar şu anda fiyatı 148,40 dolarlık genel direncin üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BNB / USD kuru 200 dolara gerçek seyahatine başlayacak.

Bununla birlikte, RSI zati 88 düzeyin üzerinde yer alıyor. Bu durum rallinin çok genişlediğini gösteriyor. 148.40 doların üzerindeki rastgele bir yükseliş, RSI’yi çok alım bölgesine daha derin bir halde itecek. Ayrıyeten keskin bir bilakis dönüşün akabinde gelebilecek bir erime riskini artıracaktır.

Aksine, fiyat 148.40 dolardan düşerse, parite fiyat aralığına bağlı hududunu koruyabilir yahut manalı bir düzeltmeye girebilir.

LTC Analizi

Litecoin (LTC), 10 ve 11 Şubat’ta boğalar ve ayılar ortasında kararsızlık gösteren bir Doji şamdan modeli oluşturdu. Boğalar fiyatı 185.5821 doların üzerine çıkarabilirse, 200 dolara bir ralli mümkün.

Yavaş yavaş yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesi yakınındaki RSI, en az direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın bilakis, fiyat yeniden 185.5821 doların üzerinde kalamazsa, talebin daha yüksek düzeylerde azaldığını gösterecektir. LTC / USD kuru daha sonra 20 günlük EMA’ya (158 dolar) düşebilir.

Fiyat bu dayanağın üzerinden geri dönerse, boğaların düşüşleri satın aldığını gösterecektir. Daha sonra tekrar fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendine devam edecekler.

Öte yandan, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse 120 dolar mümkün.

LINK Analizi

Chainlink (LINK), geçtiğimiz üç gün boyunca 25.7824 doların üzerinde kaldıktan sonra bugün yükseliş trendine devam etti. Fiyat şu anda yükselen kama modelinin direnç çizgisine ulaştı. Bu durum ayılardan satışları çekebilir.

Ancak boğalar fiyatı yükselen kama modelinin üzerine çıkarabilirse, LINK / USD kuru ivme kazanabilir. Sonrasında 33 dolar ve akabinde 36 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat mevcut düzeylerden düşerse, parite 25.7824 dolar dayanağa gelecek. Kamanın dayanak çizgisinin altında bir kırılma, düşüş kurulumunu tamamlayacak ve 20.1111 dolara düşmek için kapıları açacak.

XLM Analizi

Stellar Lumens (XLM) yükselişte. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, altcoin 0,50 dolarlık ruhsal düzeyde dirençle karşı karşıya.

Fiyat genel dirençten aşağı kayar ise XLM / USD kuru 0,409 dolara inecek. Akabinde 20 günlük EMA’ya (0,36 ABD doları) düşecek. Bu dayanaktan güçlü bir sıçrama, daha düşük düzeylerde birikim olduğunu gösterecektir.

Boğalar daha sonra fiyatı 0,50 doların üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Uygun bir hareket artış trendi manasında olacak. Ayrıyeten fiyat 0,58 dolara ulaşacak. Aksine, 0,35 doların altındaki bir kırılma, 50 günlük SMA’da (0,27 ABD doları) daha derin bir düzeltme önerebilir.

BCH Analizi

Boğalar, Bitcoin Cash’i (BCH) 539 dolarlık genel direncin üzerinde tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, altcoin 631,71 dolara gelecek. Bu düzey de başarılı bir teşebbüs, fiyatı 745 dolara getirecek.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 65’in üzerindeki RSI, en düşük direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeylerden düşerse, ayıların agresif bir biçimde 539 doları savunduğunu gösterecek. Hareketli ortalamaların altına hakikat bir gerileme kelam konusu. Bu durumda fiyatı birkaç gün daha 539 dolar ile 370 dolar aralığında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Gelirken Türev Piyasada Son Durum

Ünlü Milyarder, Bu Altcoin’den Çok Sayıda Satın Alıyor!