içinde

14 Eylül Kripto Para Tarihinin En Büyük Günü Olabilir! İşte Nedeni Webilginç Kripto

Webilginç Kripto

Kripto para piyasası, 2015’den bu yana beklenen kıymetli bir yükselmeye yalnızca 1 ay uzakta. 14 Eylül’e planlanan güncelleme, kripto para tarihinin en büyük günlerinden biri olacak. İşte bu tarihin kıymeti ve uzmanların beklentileri…

14 Eylül kripto para yatırının en büyük günü olacak

Şu anda, resmi olarak açıklandığı üzere Ethereum merge Eylül ayında gerçekleşecek. Daha doğrusu, bir Ethereum geliştiricisi, proje blok yüksekliğine 14 Eylül’de ulaşılacağını hesapladı. Lakin, bu tarih değişiklik gösterebilir.

Merge Ethereum ağında neleri değiştirecek?

Merge, tıpkı vakitte Ethereum’u gelecekteki internet için en kritik yapı taşlarından biri olarak sağlamlaştırıyor. Güncelleme ile birlikte, Ethereum ağı eskisinden çok daha güç verimli hale gelecek. Böylelikle ESG ihtiyaçları olan şirketler için uygun bir düzeneğe bürünecek.

PoS Ethereum, Ethereum emisyonlarını %90 oranında azaltırken PoW’nin etraf için makûs olduğu biçimindeki yanlış anlatıyı susturur. Ethereum’un enflasyonu şu anda %4.3’te. Bu, merge’den sonra kabaca %0,4’e düşecek, kıymetli prestiji para üniteleri şu anda 40 yılın en yüksek düzeylerini kaydediyor.

Kripto para uzmanlarının beklentileri

Güncellemeye bir aydan kısa bir mühlet kalmışken, piyasadaki birçok analistin gündeminde yer alıyor. Ethereum ayrıyeten, Temmuz ayındaki mahallî düşük düzeyinden %62 tırmanarak Bitcoin’den daha yeterli performans gösteriyor. Tanınan kripto para analisti Lark Davis, merge’ün değerini birkaç cümleyle şöyle vurguladı:

Ethereum merge, Bitcoin halving’den daha büyük ve daha değerli bir olaydır

Bir öbür tanınan kripto para analisti, merge akabinde ETH’nin portföy kıymetini vurguladı. 600.000 takipçili Benjamin Cowen, beklentililerini şöyle özetliyor:

Ethereum son derece etkileyiciydi – dürüst olmak gerekirse, bu yıl tekrar 0,08’e ulaşacağını düşünmemiştim, lakin işte buradayız. Merge hala birkaç hafta uzakta. ETH’nin neden bir portföyün bu kadar değerli bir modülü olduğunu bir kere daha hatırlatalım.

Triple halving

Merge başarılı bir biçimde tamamlandığında, Ethereum’un yeni PoS versiyonu, yaygın olarak ‘üçlü halving’ olarak bilinen süreçten geçmiş olacak. Bitcoin’in üretimi kabaca her dört yılda bir yarıya iner ve Bitcoin ihracının yarı yarıya azalmasına neden olur. Tesirinin çoklukla bir sonraki kripto boğa koşusunun başlangıcı olduğuna inanılmaktadır.

Ethereum PoS’a geçtiğinde, bir blokta %90 daha az ETH yayınlayacaktır. PoW’da Ethereum günde 13.000 ETH üretirken, PoS günde yalnızca 1,600 basacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), FTX.US ile Birlikte 5 Şirketi Palavra Beyanda Bulunmakla Suçladı Webilginç Kripto Para Haber

Celsius, Yıl Sonuna Kadar Kâfi Kaynağının Bulunduğunu Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber