içinde

19 Haziran Kripto para piyasasında yaşanan önemli gelişmeler

Kripto para piyasalarındaki güncel gelişmelerden derlediğimiz günlük haber özetimizle günün öne çıkan kripto haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Binance, küresel genişleme planları ışığında rotasını yeniden Güney Kore’ye çevirdi

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Güneydoğu Asya’da genişleme hareketine bağlı olarak Güney Kore pazarına yeniden girmeyi hedefliyor. Binance’in CEO’su, Fransa’daki VivaTech 2022’de Kore medyasıyla yaptığı röportajda Güney Kore’ye yeniden girme planını açıkladı.

Binance CEO’su şu anda genişleme ve ortaklıklar yoluyla yeni nesil Blockchain ve Web3 geliştirme furyasına liderlik etmek için birçok Güneydoğu Asya ülkesini ziyaret ediyor. Bu misyon için Güney Kore’nin kritik öneme sahip olduğu düşünülüyor.

Kazakistan, kripto borsaları ve bankalara iş birliği çağrısında bulundu

Kazakistan, bazı yerel bankalar ile lisanslı kripto borsalarının iş birliği yapmasını teşvik etmek için bir pilot program başlattı.

Resmi duyuruya göre, ikinci kademe Kazakistan bankaları artık ülkenin Finansal Hizmetler Düzenleme Komisyonu (AFSA) tarafından lisanslanan kripto ticaret platformlarına banka hesapları ve diğer finansal hizmetler sunabilecek.

Pilot program kapsamında uygulanacak kurallar, çeşitli devlet kurumlarından temsilcilerden oluşan özel bir çalışma grubu tarafından hazırlandı. Bunlar arasında Kazakistan Merkez Bankası, Dijital Kalkınma, Yenilik ve Havacılık Endüstrisi Bakanlığı, Finansal İzleme Ajansı, Astana Uluslararası Finans Merkezi (AIFC) ve Kazakistan Finansçılar Birliği yer alıyor.

100.000’den fazla yatırımcı Hindistan’ın mega ponzi dolandırıcılığında 1 trilyon rupi kaybetti

Hindistan’ın geçmişte ülkeyi sarsan GainBitcoin ponzi dolandırıcılığının boyutunun, bilinenden çok daha büyük olduğu ortaya çıktı. IANS raporu, 100.000’den fazla kurbanın 1 trilyon rupiden fazla kaybettiğini ortaya koydu.

GainBitcoin’in 20 milyar rupi değerindeki kripto para dolandırıcılığı ilk olarak 2018’de ortaya çıktı. O zamandan beri, şirket tarafından dolandırıldığı bildirilen para miktarı sürekli artıyor. Bildirildiğine göre, polis bu ponzi dolandırıcılığıyla bağlantılı 60.000 kullanıcı kimliğini ve e-posta adresini takip etti.

Cardano kurucusu, ABD Tarım Komitesi’ne davet edildi

Input Output Global ve Cardano ağının kurucusu Charles Hoskinson, ABD Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi’ne Blockchain ve kripto para birimleri hakkında konuşması için resmi bir davet aldı.

Bitcoin ve Ethereum, son yıllarda emtia olarak tanımlandı ve senatörler Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis’in yakın zamanda önerilen tasarısında da öyle kalmaları önerildi. Bununla birlikte, diğer dijital para birimleri, ADA ve SOL gibi kripto paralar, menkul kıymetler veya “yardımcı varlıklar” olarak değerlendirilebilir.

Cardano’dan Charles Hoskinson ile 23 Haziran’da gerçekleşecek olan etkinlik, YouTube’da canlı yayımlanacak.

Tron DAO mücadelesinde 5. gün: USDD hâlâ 1 doların altında 

Justin Sun, hafta başından bu yana USDD’nin dolar sabitliği geri kazanması için mücadele ediyor. Algoritmik sabit kripto para USDD, dolar karşısında 0,3 sent değer kaybı gördü ve bu durum yatırımcılar arasında paniğe neden oldu.

USDD sahiplerinin paniği, düzenleyiciler ve kripto piyasası tüccarlarının baskısıyla artmaya devam ediyor. Düzenleyiciler, tüm kripto para piyasasını düzenleme ihtiyacı hakkında tekrar agresif bir şekilde konuşmaya başlarken trader’lar, Tron ekosisteminin yerel tokeni TRX satışına devam ederek fiyatı baskılıyor.

Tron DAO ve Justin Sun, sorunu çözmek için piyasaya müdahale ederken dört gün içinde 3 milyardan fazla TRX alımı yaptı ​​ve toplam token arzının %6’sına eşit olan 5,5 milyar TRX’lik geri alım programı hazırlığı içinde oldukları söyleniyor.

Ethereum ağında ay sonu başka bir önemli güncelleme gerçekleşecek

Ethereum ağının 29 Haziran’a denk geleceği planlanan 15.050.000. blokta bir ağ yükseltmesinden geçmesi bekleniyor.

Gray Glacier adı verilen ağ yükseltmesi, zorluk bombasının parametrelerini değiştirerek onu 700.000 blok veya yaklaşık 100 gün geriye itecek. Zorluk bombası en son beş farklı ağ yükseltmesinde geri itildi, bunlar; Byzantium, Constantinople, Muir Glacier, Londra ve en son Arrow Glacier ağ yükseltmesiydi. Bunun dışında, Gray Glacier, ek bir değişiklik sağlamayacak.

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Gray Glacier yükseltmesinin zorluk bombasının son gecikmesi olabileceği konusunda iyimser.

Çin NFT platformları, hükümet engeline rağmen dört ayda 5 kat büyüdü

Son veriler, Çin’deki NFT platformlarının sayısının 500’ün üzerine çıktığını gösterirken, bu durum NFT’lere olan talebin arttığını gösteriyor. Bu rakam, toplam NFT platformlarının 100 kadar olduğu Şubat 2022’ye göre 5 kat artış olduğunu gösteriyor.

Çin’de dijital koleksiyon ürünlerine olan talep artışı, yetkililerin zaman zaman yaptığı uyarılara rağmen devam ediyor. Devlet kurumları, Çin NFT piyasasının, yatırımcılar için doğal riskler oluşturan ikincil piyasaya odaklanan spekülasyonlarla dolu olduğunu düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Shiba Inu’nun NFT Projesinin Detayları Twitch’de Açıklanacak

Greed Nedir? GREED Coin Ne İşe Yarar?