içinde

2 Tanınan Bitcoin Borsası Süreçleri Durdurdu! Neler Oluyor?

Hindistan’daki en büyük iki Bitcoin ve altcoin borsası para çekme süreçlerini devre dışı bıraktı. Yatırımcılar, bu durumdan keyifli değil. İşte detaylar…

İki Bitcoin borsası süreçleri askıya aldı

Hindistan’daki en büyük ve en tanınan iki kripto borsası hakkında çok sayıda spekülasyon var. Görünüşe nazaran müşterilerin para çekmesini engellediler. Birçoğu, bu hareketin nedenlerinin mantıklı olmadığını düşünmekte. CoinDCX ve Coinswitch Kuber isimli borsalar, öteki kripto platformlarının da birebir şeyi yaptığı bir vakitte bu adımı attı. Bu durum, süreçleri durdurma kararının nedenine dair spekülasyonları körükledi. Lakin, iki borsa kaygıları yatıştırmak ve söylentileri denetim altına almak için harekete geçti. CoinDCX, müşterileri kelam konusu aksiyon hakkında daha evvel yayınlanan daha detaylı bir duyuru paylaştı. Duyuruda, aşağıdaki sözler yer aldı:

KYC’yi güçlendirmek.

Duyuru, borsayanın KYC (müşteri tanıma) protokollerini güçlendirmesi için süreçleri askıya aldığını gösteriyor. Ayrıyeten platformun müşteriler için daha inançlı hale gelmesine yönelik süreçlere yer açmak için para çekme süreçlerini devre dışı bırakma kararının verildiğini ayrıntılandırıyor. Fakat bu açıklama kripto sanayisindeki pek çok insanı tatmin edecek üzere görünmüyor. Bir kullanıcının Reddit gönderisi, müşteriler tarafından devre dışı bırakılan para çekme süreçleri hakkında sorgulandığında borsadan gelen birtakım cevapları ayrıntılandırıyor.

Neler olabilir?

Bir yandan borsa, düzenlemelere uymak için adımlar attığını tez ediyor. Öte yandan, müşterilerin kripto varlıklarına erişimi yok. Bu, kimilerinin topluluğa, mülklere direkt erişimin ve anahtarlara sahip olmanın, kimsenin başka insanların zulasını denetim etmesini sağlamanın son yolu olduğunu hatırlatmasına neden oldu. Hatta, “Not your keys, not your coins” kripto atasözünü de akıllara geldi. Bu kelam, bir kullanıcının fonlarını kendisi değil, borsa tutuyorsa coin’lerinin de ona ilişkin olmadığını gösteriyor.

Aynı vakitte, kripto piyasası çöktükten sonra iki borsanın ziyan görüp görmediğine dair sorular var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, 3AC ve Celsius Network üzere birkaç platform, Bitcoin’in fiyatı düştüğünde ağır likidasyon karşısında para çekme ve transferleri devre dışı bıraktı. Bu senaryo bu borsalarda oynanıyor olabilir mi? Şimdi muhakkak bir açıklama yok, bu nedenle neler yaşandığını vakit gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Kazanımlarını Sildi, Kıymetli Düzeyler Neler? 22 Haziran 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Meta, Facebook ve Instagram Yaratıcıları için Metaverse Para Kazanma Araçlarını Tanıtıyor Webilginç Kripto Para Haber