içinde

2019’da ICO’ların Büyük Çöküşü Gibi,NFT’ler de aynı durumda NFT Analiz

PROOF Collective’in Operasyon Direktörü Ryan Carson, NFT alanının yakında büyük bir çöküşe doğru ilerleyebileceğine inanıyor.

Takas edilemez token pazarları rekor kıran işlem hacimlerini paramparça etti. Ancak uzmanlar, NFT’nin gelişmekte olan alanının yakında 2019 ICO çöküşünü taklit edecek bir çöküş görebileceğine inanıyor.

NFT Crash, Olursa veya Ne Zaman?
Önümüzdeki altı ay içinde bir NFT çökmesi olabilir. Bu, NFT ekosistemini derinlemesine kapsayan bir podcast olan PROOF Collective’in Operasyon Direktörü Ryan Carson’a göre oldu. Aynı okuma ile ilgili tweet’leri ,

“Hızlı geçişli 10k PFP projeleri, me-too türevleri ve wolfgame kopyaları alev alacak çünkü tüm Coinbase kredi kartı alıcıları ETH’lerinin %100’ünü kaybedecek.”

Carson ayrıca, özellikle 100 milyon dolarlık hazineleri olan, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşların (DAO’lar) yanı sıra kurumsal ve özel servetin birkaç kategoride ikiye katlanacağını da kaydetti.

Bunlar arasında sanatçıların bire bir parçaları, eğlence/oyun evreni projeleri, kapılı NFT toplulukları ve Punks Chromie Squiggles gibi orijinaller yer alıyor. Ayrıca, yüksek profilli oyuncular, The Sandbox ve Decentraland gibi muazzam ilgi gören metaverse projelerine olan bağlılıklarını da güçlendirebilirler.

Yönetici ayrıca, “sofistike yatırımcılar” grubunun “ETH’de uzun süre kalırken” kaldıracı artırmak için DeFi’den yararlanacağını da belirtti. Böylece, sadece fiyatları yukarı çekecek aynı yüksek kaliteli orijinal projelere odaklanarak “piyasayı daha fazla sermayeyle doldurabilirler”.

Bu, perakende koleksiyoncuların ve yatırımcıların yalnızca aslına bakarsan yüksek fiyatlı kaliteli projeleri satın almak için pazara tekrar girdiğini görecek olan “NFT parçalama” ana akım haline geleceği zamandır.

Oyuncular “hızlı bir halde zengin olma planları” peşinde koşmazlarsa NFT alanının başarı göstermiş olabileceğini söyleyerek tamamladı .

Sürdürülebilir Olmayan P2E Ekonomileri
Oyna-kazan NFT oyunları son moda oldu. Ancak hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve ayı piyasası, gerçek dünya talebine haiz olmayan bir projenin bütün eksikliklerini ve uygulanabilirliğini ortaya çıkarır.

Doğru olan, 2020-2021 boğa piyasasının NFT’lere ve oyun içi jetonlara olan talebi artırmasıdır. Bu, oyuncular için karlı fırsatların yolunu açtı ve sadece pasif bir hobiden milyarlarca dolarlık bir endüstriye kadar tamamen yeni bir iktisat yarattı.

Ancak Spartan Capital’in genel ortağı Jason Choi, boğa piyasasının olmadığı durumlarda P2E oyunlarının bugünkünden daha az karlı olacağına inanıyor . Ekledi,

“P2E oyunlarının finansal teklifi kilo vermeye başlarsa, popüler Web 2 oyunlarıyla eğlence paritesi yaparak, özellikle de tek boynuzlu at değerlendirmelerini yönetecekse, bunu telafi etmelidir.”

Choi, Axie Infinity’nin birinci ve ikinci olarak oynanış stratejisini överken, lonca tarafınca yürütülen burslar için mevcut modelin, DAO araçlarına duyulan tutkunun, DeFi görevlilerinin marjinal olarak geliştirilmiş versiyonlarının ve büyük bir hazineye sahip olmayan katman 1’lerin sürmeyebileceğini de sözlerine ekledi .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Müzeler NFT’leri benimsemeye başladıkça yeni fırsatlar ve risklerle karşı karşıya kalıyorlar

Bitcoin Alım Satımında Bazı İpuçları ve Püf Noktalarından Sekizi