içinde

2021 Yılı neden NFT için önemli bir yıldı?

Son birkaç yılda oyun, ancak bir eğlenceden daha fazlası olacak biçimde gelişti. Artık sektördeki en büyük adlardan bazılarının kendisine yatırım yapmış olduğu tam teşekküllü bir sektör.

Gerçek para, dış dünyada değeri olmayan sanal mallara yatırılıyor. NFT’ler oyunu değiştiriyor ve bir ihtimal de oyun endüstrisinin başına gelecek en iyi şey.

NFT’ler 2014’ten beri var olmasına rağmen, bu inkilap niteliğindeki teknolojinin ana akıma girmesi, sanat dünyasını ve diğer birçok işletmeyi etkilemesi 2021 yılına kadar olmadı. NFT sahnesi son 12 ayda hızla büyüdü.

Fungible Tokens, kriptodaki yeni trenddir – dijital varlıkları saklamanın veya nadirlik, benzersizlik yada özgünlük sebebiyle değeri olan benzersiz sanal öğeler yaratmanın değişmez bir yolu. NFT’ler, herkesin CryptoKitties (karşılaştırılamaz jetonlar) yada Tron (değişebilir jetonlar) benzer biçimde oyun öğelerini alıp satabileceği Open Sea benzer biçimde merkezi olmayan pazarlar oluşturmak için temel bir mevcudiyet haline gelebilir.
Takas edilemeyen jetonlar, oyun içi varlıklar, koleksiyonlar ve daha fazlası için NFT’ler benzer biçimde oyunlarda birçok kullanıma konulabilir. Oyunların içindeki varlıklar hakkındaki benzersiz ve hususi bilgiler tutarlar.

Blok zincirini benzersiz bir biçimde kullanmanın harika bir yolu olduğundan, odaklarını değiştirilemez tokenler meydana getirmeye kaydıran birçok proje var. NFT uzayındaki bu şekilde bir proje ENGN’dir .

ENGN , yeni nesil blockchain oyunlarını yaratmak için tasarlanmış dünyanın ilk blockchain tabanlı oyun motorudur. İle ENGN , geliştiriciler oluşturmak ve kanıtlanabilir adil ve merkezi olmayan yeni oyunlar yayınlayabilir. Ayrıca, ENGN’nin benzersiz oyun içi jetonu ile bu oyunlardan direkt para kazanabilirler .
ENGN ile geçmişin, şimdinin ve geleceğin oyunlarının tümü, NFT’leri varlıklara entegre etme, sizi ödüllerle ödüllendirme ve sizi oynamaya teşvik etmek için çeşitli başka şeyler yapma kapasitesine sahip olacak.

PvP Wager özelliklerine haiz ENGN NFT Oyun Platformu
Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi, oyun endüstrisindeki bir sonraki büyük şeydir. ENGN’nin oyunlara sanal gerçekliği getirme vaadi, onu oyun endüstrisinde popüler bir mevzu haline getirdi.

ENGN, oyun oynamayı birçok oyuncu için daha coşku verici bir deneyim haline getirmek için çalışıyor. Platform, oyuncuların oyunların kararına bahis oynamasına ve ödüller kazanmasına izin verecek. Platformda ek olarak oyuncuların oyun içi öğeleri alıp satmalarına izin verecek bir pazar yeri olacak.

VR teknolojisi ancak çevrimiçi oyun dünyasında oyuncuları içerisine çekmek için kullanılmaz. Aslında, blockchain ile bağlantılı olarak gördüğümüz VR’nin en büyük kullanımlarından biri Metaverses’in uygulanmasıdır.

Blockchain ve VR, kendi başlarına en büyük endüstrilerden ikisidir. ENGN ile geliştiriciler ikisini bir araya getirebilecek ve durdurulamaz bir güç yaratabilecekler. Bu iki teknolojinin birleşimi sayesinde, geliştiriciler, kullanıcılar için tamamen daldırılmış ve etkileşimli olacak tam bir meta veri deposu oluşturabilecektir. ENGN’nin oyunlara entegrasyonuyla , bir kişi ancak NFT destekli varlıklarını bir oyunda kullanamayacak, aslına bakarsak Metaverse’leri tamamen sürükleyici bir biçimde deneyimleyebilecekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sandbox, Metaverse’de Mega Şehir Yaratmak İçin Birden Fazla Hong Kong Ortaklığını Duyurdu

Sin City Metaverse Arazi Satışı 3.5 milyon Dolara İki Saatin Altında Tükendi !