içinde

2022 İçin En İyi Kendi Kendini Boşaltan Robot Süpürgeler !

iRobot Roomba i3+
iRobot Roomba i3+

Alerjenlerden kaçınmak veya mümkün olduğunca azca ev işi yapmak istiyorsanız, bunlar test ettiğimiz en iyi kendi haline boşalan robot elektrikli süpürgelerdir.
Robot elektrikli süpürge kullanmanın bütün amacı, ev işlerinizi azaltmaktır, ancak çoğunun sık sık boşaltılması ve temizlenmesi gerekir, bu da listenize yeni bir iş ekler. Botunuzun patlayan çöp kutusunu her gün boşaltmaktan bıktıysanız, otomatik çöp kutusu boşaltma özelliklerine haiz daha kendi kendine ehil bir modele yatırım yapmayı düşünün.

PCMag’in yerleşik robot vakum uzmanı olarak bu ürünleri düzenli olarak test ediyorum ve son yıllarda uzaydaki en iyi yeniliklerden biri de kendi çöp kutularını boşaltabilen modellerin geliştirilmesi oldu. Geçiş yaptıktan sonrasında asla geleneksel bir modele geri dönmek istemeyeceksiniz. Kendiliğinden boşalan robot elektrikli süpürgeler, geleneksel emsallerinden daha fazla kolaylık sunmanın ötesinde, toza maruz kalmanızı mühim ölçüde sınırlar; bu, alerjiniz varsa büyük bir artıdır.

Tahmin edebileceğiniz benzer biçimde, bu elektrikli süpürgeler manuel modellerden daha pahalıya mal oluyor. Prim sizin için buna değer mi? Bu modellerin nasıl çalıştığına, bir adet satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve test ettiğimiz en iyi kendi kendini boşaltan robot elektrikli süpürgelere genel bir bakış için okumaya devam edin.

Düzenli ve Kendi Kendini Boşaltan Robot Vakumları

Standart bir robot süpürgesi kullanmak bazen bir pis işi bir başkasıyla değişiklik yapmak şeklinde hissettirebilir: Artık zeminlerinizi süpürmek zorunda değilsiniz, sadece robotunuzu her zaman temizlemeniz gerekiyor – ülkü olarak her çalıştırmadan sonra, tıkanmamasını ve tıkanmamasını sağlamak için. Düzgün çalışmaya sürer. Bir robot elektrikli süpürgenin çöp kutusunu manuel olarak boşaltırken, orada sıkışanların bir bölümü kaçınılmaz olarak havaya kaçacaktır. Benim gibi toza alerjiniz var ise, bu işi yaparken maske takmanızı öneririm bundan dolayı maske olmadan öksürmeye ve hapşırmaya başlıyorum.
Çoğu kendi haline boşalan robot elektrikli süpürgeler bu adımı ortadan kaldırır. Genellikle robotu şarj eden çok büyük bir baz istasyonu ile beraber gelirler ve üzerinde minimum bir aylık enkaz tutan alerjen sızdırmaz bir çanta bulunan bir kutuya sahiptirler.
Bir temizlik çalışmasından sonra robot tabana kenetlendiğinde, otomatik boşaltma işlevi otomatikman adım atar. İşlem, robotun kutusundaki çöpleri toz torbasına emerken, yaklaşık 15 ila 30 saniye boyunca (eski tipte duran bir elektrikli süpürgenin hacmiyle ilgili) oldukça fazla gürültü üretir. Çanta dolduğunda, genellikle robotun destek uygulamasında bir uyarı alırsınız. Robot veya taban da muhtemelen dolu bir çanta gösterge ışığına haizdir. Bu modellerin önemli oranda el emeği gerektiren geleneksel modellerden fazlaca daha üstün bir kullanıcı deneyimi sunduğunu anlatmaya gerek yok.

Kendi Kendini Boşaltan Vakumlar Buna Değer mi?

Kendi kendini boşaltan robot elektrikli süpürgeler ortalama on senedir var, sadece iRobot 2018’de Roomba i7+’ı tanıtana kadar harbiden havalanmadı. 949,99 $’lık ilk fiyatıyla, o zamana kadar gördüğümüz en pahalı robot elektrikli süpürgelerden biriydi. Nokta, ama yeniden de testlerde bizi etkiledi.

O zamandan beri, iRobot ve rakipleri devamlı olarak yeni kendi kendine boşalan robot elektrikli süpürgeler piyasaya sürdü ve bu modellerin fiyatları düşüyor. Birkaç yıl önce 1000 dolardan daha ucuza bir tane bulmayı zor buluyordunuz, ama artık vaziyet böyle değil. Hala ucuz değiller , sadece artık 600 $ aralığında kendi kendine boşalan modelleri bulabilirsiniz.
2020’de iRobot, bugüne dek kendi kendine boşalan çöp kutusuna haiz en müsait fiyatlı modeli olan 599$ Roomba i3+’ı piyasaya sürdü. Daha pahalı benzerleri olan 1.099 $ Roomba s9+ ve 849,99 $ Roomba j7+’nın parlak zeka haritalama ve gelişmiş engellerden kaçınma yeteneklerinden yoksundur, ancak manuel çöp kutusu boşaltma gerektiren geleneksel bir robot elektrikli süpürgeden yükseltme yapmak isteyen hepimiz için sağlam bir seçimdir.Diğer uygun fiyatlı, kendi kendine boşalan elektrikli süpürgeler, her ikisi de testlerimizde iyi performans gösteren Neabot NoMo N1 ve Proscenic M7 Pro’yu ihtiva eder.

Kendiliğinden boşalan robot elektrikli süpürgelerin bir çok, ihtiyacınız olan her şeyi kutuda toplar. Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI ve Proscenic M7 Pro şeklinde bazıları standart bir yerleştirme istasyonuyla birlikte gelir ve otomatikman boşaltılan tabanı ayrıca satın almanızı gerektirir. Hepsi bir arada modellerin kurulumu çoğu zaman daha kolaydır, sadece bileşenleri ayrı olarak satın almak size robotu otomatik boşaltma istasyonu veya standart yerleştirme istasyonuyla kullanma esnekliği sağlar.

Yüksek fiyatının yanı sıra, kendi kendini boşaltan modellerin dezavantajlarından biri de sürekli değiştirme torbaları maliyetidir. Kendiliğinden boşalan elektrikli süpürgeler, tipik olarak, tabana evvel takılmış bir toz torbası ve kutuda birkaç ekstra ile birlikte gelir. Belirtildiği benzer biçimde, her toz torbası yaklaşık bir ay süresince çöp meblağ, sadece bu tahmin ne sıklıkta süpürdüğünüze ve zemininizin temizliğine bağlıdır. Yedek torbaların maliyeti değişim gösterir, sadece üç ila altı kişilik bir paket için ortalama 20 dolar ödemeyi bekler.

Toz torbalarının idame eden maliyeti sizi caydırıyorsa, benzersiz, torbasız otomatik boşaltma sistemine sahip Shark IQ Robot Self-Empty XL R101AE’yi tercih edebilirsiniz. Yerleştirmeden sonrasında, elektrikli süpürge otomatik olarak çöp kutusunu tabandaki daha büyük, torbasız bir çöp kutusuna boşaltır ve bu kutunun ayda yalnızca bir kere manuel olarak boşaltılması gerekir. Büyük çöp kutusu dolduğunda, çöp kutusunun üzerinde tutarsınız, yandaki Boş düğmesine basarsınız ve alt kısım açılır, böylece içerikler doğrudan çöp kutusuna düşer. Nispeten temiz bir işlemdir, sadece şiddetli bir toz alerjiniz var ise, muhtemelen çanta kullanan bir modeli tercih edeceksiniz.
Akılda tutulması gereken başka bir şey: Otomatik boş modellerin bir çok göze batandır. Üstteki teneke kutu sebebiyle, kendi kendini boşaltan baz istasyonları tipik olarak geleneksel robot vakum istasyonlarından çok daha büyüktür. Estetik büyük bir endişeyse ve robotu bir köşede saklayamıyorsanız, bu bir dezavantaj olabilir.
Neyse ki, satıcılar son zamanlarda tasarıma daha çok önem veriyor gibi görünüyor. IRobot’un en yeni kendi kendini boşaltan robot süpürgesi Roomba j7+, ön tarafında mat nervürlü doku ve kapağı açmak için deri çekme tırnağı ile önceki modellerden daha klas bir kutu tasarımına haizdir. Beyaz ve gümüş bir tasarıma haiz olan NoMo N1, kontrol ettiğimiz en iyi gözüken kendi haline boşalabilen modeldir.

Son olarak, talep eder kendiliğinden boşalan bir elektrikli süpürgeyle ister standart bir modelle gitmeye karar verin, yeni temizlik arkadaşınızdan en iyi biçimde yararlanmak için robot vakum ipuçlarımızı okuduğunuzdan inanın.

EN İYİ 8 Kendi Kendini Boşaltan Robot Süpürgeler

1 iRobot Roomba j7+

iRobot Roomba j7+
iRobot Roomba j7+

Pahalı olsa da, iRobot’un Roomba j7+ robot süpürgesi, evcil hayvan israfını önleme garantisi ve nadiren parmağınızı kaldırmanız gerektiği anlamına gelen kendi kendine boşalan bir taban ile yedek akıllılara haizdir.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

2 Shark IQ Robot Kendi Kendine Boş XL R101AE

Shark IQ XL R101AE
Shark IQ XL R101AE

Shark IQ Robot Kendi Kendini Boşaltan XL R101AE elektrikli süpürge, baz istasyonunda bir aya kadar toz ve döküntü tutar ve gerçekten az bakım gerektiren bir tecrübe için kendi kendini temizleyen bir fırça silindiri ve birçok zeki özellik içerir.

Detaylı inceleme için tıklayınız

3 Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

ecovacs deebot ozmo t8 aivi robot süpürge
ecovacs deebot ozmo t8 aivi robot süpürge

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI, harika pil ömrüne, engelleri belirleme ve önleme kabiliyetine ve benzersiz bir ev seyretme özelliğine haiz, pahalı bir 2’si 1 arada robot elektrikli süpürge ve paspastır.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

4 iRobot Roomba s9 +

iRobot Roomba s9+
iRobot Roomba s9+


iRobot’s Roomba s9+ pahalıdır, sadece zeki navigasyonu, süper kuvvetli emiş gücü ve kendini boşaltma kabiliyeti, onu kontrol ettiğimiz en iyi robot elektrikli süpürge yapar.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

5 Roborock S7+

Roborock S7+
Roborock S7+


Halınızın ıslanmasını önleyen benzersiz bir paspas kaldırma özelliği ile Roborock S7+ zemin temizleme robotu, rakiplerinden daha iyi süpürür ve ovalar.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

6 Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro +

Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro +
Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro +


Ecovacs’tan Deebot Ozmo N8 Pro+, zeminlerinizi silip süpürebilen ve bittiğinde kendi çöp kutusunu boşaltabilen pahalı bir üst seviye hibrit robottur.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

7 iRobot Roomba i3+

iRobot Roomba i3+
iRobot Roomba i3+


iRobot Roomba i3+, gerçekten eller özgür temizlik için kendi çöp kutusunu boşaltabilen, firmanın en uygun fiyatlı robot süpürgesidir.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

8 Neabot NoMo N1 Akıllı Robot Vakum

neabot nomo n1 robot süpürge
neabot nomo n1 robot süpürge

Neabot NoMo N1 Akıllı Robot Süpürgesi mükemmel temizleme performansı, uzun pil ömrü ve otomatik çöp kutusu boşaltma özelliği sunar, böylece tozla i·lişki etmenize gerek kalmaz.

DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

neabot nomo n1 robot süpürge

Neabot NoMo N1 Robot Süpürge İncelemesi

Microsoft, Metaverse’e Yaklaşım Olarak 68.7 Milyar Dolarlık Activision Satın Alımını Açıkladı