içinde

2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !

2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !
2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !

Tüketici Raporları, her sene yüzlerce televizyonu kontrol eder. Bu 4K setleri zirveye ulaştı.
Şu anda yeni bir TV için piyasada olanlar, çoğu şimdiye kadarki en düşük fiyatlarıyla 2021 setleri ve kalan 2020 modellerinin ilginç bir karışımından seçim yapabilir. Her iki model yılı da Tüketici Raporlarının TV derecelendirmelerine dahil edilmiştir .

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi TV’lerin aşağıdaki sıralaması, 65 inç yada daha büyük ekranlara haiz CR üyelerine ve spot setlerine açıktır. Ancak, bu modellerin çoğu hem de daha minik ve daha ucuz boyutlarda da mevcuttur; Bazılarını daha da büyük ekranlarda bulabilirsiniz. CR testinde en iyi performansı gösteren TV’ler, daha pahalı amiral gemisi modelleri olma eğilimindedir. Ancak, fiyatı 1000 doların altında olan bazı mükemmel 65 inç 4K setleri de ekledik – bazıları çok daha düşük – ve fiyatı 2.000 doların altında olan birkaç daha büyük set.

Super Bowl ve hemen sonra, eski modeller tüm zamanların en düşük fiyatlarına vardığında ve ilk 2022 setleri kullanıma sunulmaya başladığında bu listeyi güncel tutacağız.
TV reytinglerimizde birkaç dikkate değer değişim yaptık. Genel imaj kalitesi önemini korusa da, test ettiğimiz tüm TV’ler için veri gizliliği ve güvenlik puanları ekledik.

Artık TV’ler rutin olarak internete bağlandığından, veri gizliliği ve güvenliği tüketiciler için endişe deposu halini aldı. CR tarafından yürütülen ulusal düzeyde temsili bir anket, bu özelliklerin akıllı TV sahiplerinin dörtte üçünden fazlası için çok yada fazlaca mühim bulunduğunu ortaya koydu.

Tüketici Raporları, TV markalarının tüketici verilerini toplama, kullanma ve paylaşma yöntemlerini, bunları ne kadar iyi koruduklarını ve veri uygulamaları mevzusunda ne kadar şeffaf olduklarını değerlendirir.

TV yapımcılarını, setlerini varsayılan olarak açık olan optimum gizlilik ayarlarıyla tüketicilere göndermeye teşvik ediyoruz. Ayarları kendiniz yapabilirsiniz , sadece birçok şahıs bunları bulmayı ve kullanmayı zor bulur .

Tüketici Raporlarının kontrol etmiş olduğu ve fiyatlandırdığı bütün mamüller benzer biçimde, değerlendirdiğimiz her TV de perakende olarak satın alınır. Üreticilerden parasız veya elle seçilmiş modelleri kabul etmiyoruz.

LCD TV’ler ve OLED TV’ler

Tek tek modellere dalmadan önce, günümüz televizyonlarında kullanılan iki temel teknolojiyi anlamakta yarar var: monitörü aydınlatan LED arka ışıklar için LED TV olarak da adlandırılan LCD TV’ler ve her pikselin kendi ışığını ürettiği OLED TV’ler. .

Piyasada çok daha az OLED TV var ve fiyatlar son birkaç yılda düşmesine rağmen daha pahalı olma eğiliminde. OLED setleri, bir görüntünün en siyah kısımlarını gösterme konusunda mükemmel bir iş çıkarır, böylece en derin gölgeler, gerçek hayatta olduğu benzer biçimde gri yerine harbiden siyah görünebilir. OLED TV’ler ek olarak zaten süresiz görüş açısına haizdir, bu nedenle, ekranın kenarlarından izlediğinizde görüntü yine de harika görünür.

Satılan TV’lerin çoğu LCD’dir. Genellikle OLED benzeri siyah seviyeleri sağlayamasalar da, özellikle LED’lerin sadece kenarlar yerine bütün arka panele yayılmış olduğu tam dizi arka fer kullanan modeller, her yıl daha iyi hale geliyor. Bu modeller, arka ışıkları sahneye bağlı olarak kısılabilen veya ayrı ayrı aydınlatılabilen yerlere ayıran yerel karartma ismi verilen bir özellik içerir. Bu, siyah seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Bazı yeni setlerde, daha fazla bölgeye ayrılabilen ve yerel olarak karartılabilen fazlaca sayıda daha minik LED kullanan “mini LED” arka ışıklar bulunur.

Tipik olarak, yalnızca daha pahalı modellerde yerel karartmalı tam dizi arka ışıklar bulunur. Diğer setler kenardan aydınlatmalıdır ve LED’ler ekranın yanlarına yerleştirilmiştir. Bu setlerin bazıları ek olarak mahalli karartma ihtiva eder, ancak tam dizi arka aydınlatmalı setlerden daha azca müessir olma eğilimindedir. En iyi LCD TV’ler oldukça parlak, canlı görüntüler oluşturabilir.

Genel Olarak En İyi TV’ler


LG OLED65CXPUA, Sony XBR-65A8H, LG OLED65BXPUA, Sony XR-65A90J , LG OLED65C1PUB, Samsung QN65QN85A , Samsung QN65QN90A
Genel Puanlarının yakınlığı göz önüne alındığında, bu en iyi performans yayınlayan TV’lerin hiçbirinde yanlış gidemezsiniz. Samsung setlerinin, OLED’lerin hakim olduğu bir seçimdeki tek LCD tabanlı TV’ler olduğunu unutmayın. Bu modellerden bazıları daha büyük ekran boyutlarında da mevcuttur ve bunlar benzer halde performans gösterme eğilimindedir.

LG OLED65CXPUA ve Sony XBR-65A8H , 2020’den bugüne kadarki en düşük fiyatları olan 65 inç 4K akıllı OLED TV’lerdir. Her ikisi de mükemmel setler, sadece LG HDR için birazcık daha iyi. LG OLED65BXPUA , LG’nin 2020 için giriş seviyesi OLED TV’siydi . Bu set ile yukarıdaki CX modeli arasındaki temel fark, biraz daha az kuvvetli işlemcisi; iki set benzer halde çalışır.

Bu setlerin derhal ardından , 2021 amiral gemisi bir OLED TV olan Sony XR-65A90J ve yukarıda belirtilen 65CXPUA modelinin halefi olan LG’nin OLED65C1PUB modeli yer ediniyor .

Hem Samsung QN65QN85A bununla beraber QN65QN90A, test ettiğimiz en iyiler içinde yer alan HDR performansı sunuyor. Her ikisi de, kontrastı artırabilen ve karanlık bir arka planda göründüklerinde parlak nesnelerin etrafındaki haleyi en aza indirebilen Mini LED arka ışıklar kullanan üst seviye “Neo QLED” TV’lerdir. Bu setler arasındaki temel farklar, QN90A’nın birazcık daha parlak hale gelmesi ve bu yayınların mevcut olduğu pazarlarda yeni “Yeni Nesil” kablosuz TV sinyallerini alabilen bir ATSC 3.0 tunerine haiz olmasıdır.

Tüm bu TV’ler birinci derslik genel imaj kalitesine, eğlenceli bir yüksek dinamik aralık (HDR) deneyimine ve harika sese haizdir.

Oldukça Pahalı Olmayan Harika TV’ler

Samsung QN65Q80A, Sony XBR-65X950H, LG 65NANO90UPA, Vizio P65Q9-H1
Yukarıdaki üst grupta listelenen derhal derhal bütün TV’lerin fiyatı 2.000 $ yada daha fazla. Bu, birçok insan için bütçenin haricinde. Alternatif olarak, LG, Samsung, Sony ve Vizio’dan bu beş 65 inçlik set daha ucuzdur, ancak tekrar de birinci derslik HD ve 4K imaj kalitesi, etkili HDR performansı ve doyum edici ses sunar.

Şirketin 2021 için en iyi normal QLED serisinde yer alan Samsung QN65Q80A , oldukca iyi bir genel görüntü kalitesi sunuyor ve birinci sınıf HDR performansı, bu gruptaki öteki setlerinkini geride bırakıyor. Bu TV ayrıca bir LCD TV için ortalamadan daha geniş bir izleme açısına ve oldukça iyi sese haizdir. Ancak Neo QLED setlerinde bulunan Mini LED arka aydınlatmadan yoksundur.

2020’den itibaren Sony XBR-65X950H , HD ve 4K görüntü kalitesinde yukarıda listelenen Samsung’dan biraz daha iyi performans gösteriyor. HDR’si çok iyi, sadece CR’nin Mükemmel bölgesine girecek kadar güçlü değil. Ve aşağıda listelenen Samsung ve Vizio setleri benzer biçimde, sesi de öyle.

Markanın orta hat NanoCell serisinin en üstünde yer alan LG 65NANO90UPA , çok iyi genel imaj kalitesi, etken HDR ve fazlaca iyi ses ile her yerde iyi bir iş çıkarıyor.

Şirketin 2020 için en üst seviye P serisinde yer alan Vizio P65Q9-H1 seti, oldukca iyi genel fotoğraf kalitesi ve etkili bir HDR deneyimi ile genel olarak iyi bir iş çıkarıyor.

Tüm bu setler, mahalli karartma ile tam dizi LED arka ışıklara haiz LCD tabanlı modellerdir. LG ve Samsungs setleri kendi şirketlerinin parlak zeka TV sistemlerini kullanırken, Sony Android TV sistemini kullanıyor ve Vizio’da Android tabanlı SmartCast var.


2.000 $ yada Daha Az Maliyetli En İyi Süper Boyutlu TV’ler


Sony XR-75X90J, Sony XBR-75X900H, TCL 75R635 , Vizio P75Q9-H1, Hisense 75U6G
Bu 75 inç TV’ler 2.000 Amerika Doları yada daha düşük fiyata satılırken, bu monitör boyutundaki en iyi modellerimizin çoğu 2.600 ABD Doları yada daha fazlasına mal oluyor. Tüm bu setler, Çok İyi veya daha iyi dereceler alan genel resim kalitesine haizdir, sadece HDR performansı karışıktır.

Aşağıdaki kutuda daha fazlası için listelenmiş olmasına rağmen şu anda yaklaşık 1.600 dolara satılan bir 2021 modeli olan Sony XR-75X90J , genel olarak mükemmel bir imaj kalitesine sahip, ancak HDR ile daha iyi bir iş çıkarıyor. Ancak, ses için pek iyi değil. 2020’den Sony XBR-75X900H benzer biçimde etkileyici imaj kalitesine sahip sadece HDR performansı kardeşinin altında.

Mini LED arka fer kullanan TCL 75R635 , genel imaj kalitesi için oldukca iyi performans gösteriyor ve bu grupta HDR etkinliği için en yüksek notları alan tek model. Vizio P75Q9-H1 aynı zamanda doyum edici genel imaj kalitesine ve etkin HDR performansına haizdir. Bir 2021 seti olan Hisense 75U6G HDR için pek iyi değil, sadece boyutu ve özellikleri için nispeten ucuz.

Vizio hariç tüm bu TV’ler doyum edici bir ses sunuyor. Samsung hariç tümü HDR10, Dolby Vision ve HLG HDR formatlarını destek sunar; Vizio ek olarak HDR10+’ı da destek sunar. Samsung, Dolby Vision’dan yoksun fakat HDR10+’a haiz. (Bu formatları HDR teknolojisi ile alakalı açıklayıcımızda okuyabilirsiniz .)

Hisense bir Android TV’dir, Sony ise daha yeni Google TV sistemine haizdir. Vizio, SmartCast isimli bir Android dalı kullanıyor ve Samsung, firmanın kendi tescilli Tizen parlak zeka TV platformunu kullanıyor. TCL bir Roku TV’dir.


1.000 Doların Altındaki En İyi 65 İnç TV’ler


Hisense 65U8G , TCL 65R635, Samsung QN65Q6DA , Hisense 65U6G
En iyi TV’ler genellikle pahalıdır, sadece maliyeti 1000 dolardan daha düşük olan gerçekten iyi performans gösterenler de vardır. Ve aynı modelleri 65 inçten daha küçük boyutlarda istiyorsanız, fiyatlar daha düşük olma eğilimindedir.

Başlangıç ​​olarak, Hisense 65U8G , şirketin 2021 için amiral gemisi TV dizisinin hemen altında yer alan bir 4K Android TV’dir. TCL 65R635 , 2021’e taşınan bir 2020 modelidir. Her iki TV de doygunluk edici genel imaj kalitesi ile fiyat için etkisinde bırakan bir performans sunar. , artı birinci sınıf HDR, bu fiyata birkaç setin eşleşebileceği bir şey. Her iki set de ortalamanın üzerinde sese haizdir.

Samsung QN65Q6DA ve Hisense 65U6G , Hisense veya TCL’nin HDR performansıyla eşleşemese de, genel olarak çok iyi imaj kalitesine sahip. 2021 için giriş seviyesi bir QLED serisindeki Samsung, aşağıdaki kutularda listelenmiyor, ancak bu seti BJ’s , Costco ve Sam’s Club dahil olmak üzere birkaç depo kulübünde 1.000 doların altında bir fiyata alabilirsiniz . Hisense, daha geniş bir renk yelpazesi için kuantum noktalarına sahip 2021 için şirketin en müsait fiyatlı ULED TV serisinde yer alıyor.

Bunların tamamı zeki TV’ler: LG ve Samsung’un kendi akıllı sistemleri var, Hisense modelleri Android TV kullanıyor ve TCL bir Roku TV.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 Comments

2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri

2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri

Lenovo P11 Plus İNCELEM

Lenovo P11 Plus Tablet İnceleme