içinde

2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri

2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri
2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri

Bu modeller minik olabilir, sadece laboratuvarlarımızda büyük bir performans sergiliyorlar.
Boyut, en azından konuşmacılar dünyasında önemlidir. Fizikle pek oldukca ilgisi olan nedenlerden ötürü—hoparlörler temelde havayı hareket ettirerek titreşim yaratan makinelerdir—daha büyük hoparlörler küçük olanlardan daha iyi ses çıkarma eğilimindedir.

Ancak daha minik bir konuşmacı istemek için pek fazlaca iyi niçin var. Belki de boşluktasın. Belki de müziğinizi yanınızda taşımak istersiniz. Ya da bir ihtimal ancak küçük şeylerden hoşlanıyorsun. Bunu akılda tutarak, testlerimizde iyi performans yayınlayan küçük kablosuz ve zeki hoparlörlerden oluşan bir antoloji sunuyoruz.
Kablosuz modellerde şarj edilebilir piller bulunur; bu, bir sırt çantasına sığabilecekleri yada hatta bir bisiklete bağlanabilecekleri ve hareket halindeyken kullanabilecekleri demektir. Akıllı hoparlörlerin ise WiFi erişimi olan bir alanda bir elektrik prizine takılması gerekiyor.

Aşağıdaki modellerin tümü – en pahalıdan en ucuza doğru sıralanmıştır – titiz test programımıza dayanmıştır. Her biri normal perakende kanallarından satın alındı ​​ve ses kalitesi, kullanım kolaylığı ve fazlaca yönlülük açısından eğitimli teknisyenler tarafından laboratuvarlarımızda değerlendirildi. Kablosuz hoparlörler ve akıllı hoparlörler için test protokollerinin birazcık değişik olduğunu lütfen unutmayın, bundan dolayı iki kategorideki puanları karşılaştırmamalısınız.

En İyi Küçük Bluetooth ve Kablosuz Hoparlörler

Bose Soundlink Color II

Bose Soundlink Color II


Kimler satın almalı: Birlikte hareket edebilecek bir hoparlör arayan etken bir müzik aşığı.

Ne şeklinde: Diğer kablosuz hoparlörlerde bulunan LED tenvir ve ses efektleri gibi süslü özelliklerden yoksun olsa da SoundLink Color II, harbiden önemli olan yerde performans gösterir. Sadece havalı, renkli ve kullanması basit olmakla kalmaz, bununla beraber daha büyük ve daha pahalı hoparlörlerin ses kalitesiyle karşılaştırılabilir bir ses kalitesi sağlar.

Ne hoş değil: IPX-4 sertifikası, SoundLink Color II’yi, mesela benzer fiyatlı JBL Flip 4 benzer biçimde tamamen suya dayanıklı olmaktan ziyade su sıçramalarına karşı dayanıklı hale getiriyor . (Tüketici Raporları, hoparlör üreticilerinin suya dayanıklılık iddialarını test etmez.)
Bose SoundLink Mikro
Kim satın almalı: Birazcık hoparlörlerinin podcast seven bir hayranı.

Ne gibi: Minik SoundLink Micro sempatik, son derece taşınabilir ve bisiklete, sırt çantasına veya bebek otomobiline bağlamanıza müsaade eden bir kayışla beraber geliyor. Bose, suya da dayanıklı olduğunu iddia ediyor, bundan dolayı kaygan ve yırtıcı hareket için iyi bir seçim.

Ne hoş değil: Micro’nun avuç içi boyutundaki profili sizin için çok önemli değilse, Bose SoundLink Color II , suya daha azca dayanıklı bir pakette de olsa, oldukca daha fazla para için çok daha iyi ses kalitesi sunar. Mikro, konuşmacıya yakınsanız ve konuşulan kelime içeriğini veya arka plan müziğini dinliyorsanız en iyi kararı verir.

Ultimate Ears Wonderboom 2

Ultimate Ears Wonderboom 2


Kimin için: Avuç içi müzik arayan bir dinleyici.

Ne şeklinde: Wonderboom kısa ve bodurdur ve elinize çok iyi oturur. Ses kalitesi çoğu taşınabilir modelle aynıdır. Bas daha kuvvetli olabilirdi ve bilhassa zengin olmayan orta kademede bir yankı izi var. Test uzmanlarımız, modeli büyük düğmeler ve kullanıcı dostu Bluetooth eşleştirme modu ile kullanması basit buldu. Ayrıca, UE’ye gore suya ve toza dayanıklı olduğu anlamına gelen IPX67 derecesine sahiptir.

Sevilmeyen şey: Wonderboom 2, sağlam bir performans sergiliyor, ancak satın almadan önce onu nasıl kullanacağınızı düşünün. Hareket halindeyken dinleyeceğiniz gerçekten taşınabilir modeller içinde nispeten büyüktür ve üst kısmında bir kayış veya tutamak yerine minik bir ağ halkası vardır. Ve Wonderboom 2’yi sıklıkla bir piknik masasına yada bir plaj battaniyesine yerleştirecekseniz, Sony SRS XB-23 yada JBL Flip 5 benzer biçimde nerede ise aynı paraya daha iyi performans sunan birazcık daha büyük modeller var.

JBL Klip 4

JBL Clip 4


Kimin için: Bir yürüyüş yada bisiklete binmek için ucuz, neşeli bir arkadaş arayan herkes.

Ne gibi: Bu küçük hoparlör, avucunuza kolayca sığar ve bir sırt çantasına veya plaj çantasına takılabilen bir karabinaya haizdir. JBL, IP67 derecesine sahip olduğunu iddia ediyor; bu, hoparlörün hem suya bununla beraber toza dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Test uzmanlarımız Clip 4’ü eşleştirmenin basit bulunduğunu buldu ve bariz kontroller ses seviyesini ayarlamayı kolaylaştırıyor.

Sevilmeyen şey: Son olarak, testçilerimiz Clip 4’ün biraz zorlandığını bildirdi. Tizler biraz cızırtılı, orta kademe biraz nazal ve konuşacak çok fazla bas yok. Performans, benzer boyutta ancak önemli seviyede daha pahalı olan Bose SoundLink Micro’nun oldukça altında kalıyor .

En İyi Küçük Akıllı Hoparlörler

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Amazon Echo Dot (4. Nesil)


Kimin için : Evine dijital bir asistan eklemenin harbiden mantıklı olup olmadığını görmenin ucuz bir yolunu arayan zeki bir konuşmacı çömez.

Ne benzer biçimde: Küçük boyutuna ve düşük fiyatına karşın, Dot çok daha pahalı kardeşleriyle aynı parlak zeka hoparlör işlevselliğini sunuyor. Dot, Alexa tabanlı fazlaca odalı bir sistemde parlak zeka hoparlör işlevselliğini evinizde tanıtmanın ucuz bir yolu olarak da hizmet edebilir. Akıllı hoparlör işlevi sağlamak için bir Echo’yu esasen sahip olduğunuz bir Bluetooth hoparlörle bile eşleştirebilirsiniz.

Ne hoş değil: 4. Nesil Dot’un ses kalitesi harika değil, sadece kötü bir telefon bağlantısıyla etkileşimleri hatırlatan eski sürümlerden daha iyi. Dot, oldukça minik bir oda haricinde mükemmel bir ses düzeyi sağlamaz, bundan dolayı podcast’leri dinlemek için uygundur. Ancak müzik çalacaksanız (ve alanınız fazlaca dar değilse), daha iyi ses veren tam boyutlu Echo’yu düşünebilirsiniz .


Apple HomePod Mini

Apple HomePod Mini


Kimin için: Apple hayatına derinden dalmış ve kulağa 50 dolarlık bir seçenek benzer biçimde gelen 100 dolarlık bir konuşmacı için birazcık Apple vergisi ödemeyi umursamayan biri.

Ne şeklinde: Mini, Apple HomeKit parlak zeka ev ürünlerini ve Apple Music gibi servisleri test etmek için sağlam bir seçenektir . Mini artık Pandora ve iHeart Radio dahil olmak üzere diğer müzik servislerinin sesle kontrolüne izin veriyor ve hatta aracınızdaki Apple CarPlay ile entegre olabilir , sabahları kahve yaparken yol tarifi sormanıza ve arkasından seçilen rotayı otomobilinize göndermenize izin verir. Ayrılmadan önce.

Ne hoş değil: Ses kalitesi açısından, testçilerimiz Apple HomePod Mini’nin benzer fiyatlı Echo yada Google Nest Audio’dan mühim seviyede daha düşük bulunduğunu buldu . Aslında, biraz sıkışık ses, daha dolgun bir basla da olsa, oldukça daha ucuz Echo Dot’unkine daha yakın. Dot şeklinde, HomePod Mini de minik bir odada podcast’ler veya arka plan müziği için uygundur, ancak en sevdiğiniz şarkıları çalmak için mükemmel değildir. Ve bu Echo ve Nest cihazlarının aksine HomePod Mini, Bluetooth vasıtasıyla daha iyi ses veren bir kablosuz hoparlörle eşleştirilemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Metafluence: Metaverse’de Influencer’ları, Markaları ve Kitleleri Birleştiren İlk Influencer Platformu

2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !

2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !