içinde

2022’de Kazanan Bir Kripto Portföyü Nasıl Oluşturulur ?

2021’in sonu, yılın 4. çeyreğinden önceki aylarda elde edilmiş etkisinde bırakan kazanımlardan yoksun olsa da, temel kullanıcı istatistikleri ve metrikleri önemli bir gelişme gösteriyor.

PitchBook’un raporlarına nazaran, kripto piyasasının küresel medyan değerlemesi, 2020’de 12 milyon dolardan, bundan önceki yıla gore %200 artışla 2021’de 35 milyon dolara üstün dereceli bir artış yaşadı.

Kripto pazarının katlanarak büyüdüğünü yayınlayan bu istatistiklerle, bu yeni teknolojiye olan alaka arttı, mevcut bilgi barajını aştı ve potansiyel yatırımcılara gelişen pazardan kazanç sağlama fırsatı sundu. Potansiyel alım satımları, temel kıymet önerilerini ve pazar fırsatlarını değerlendirmek için sürdürülebilir bir çerçeve geliştirmek, bu sene piyasaya girerken dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden birkaçı.

2022’de Kazanan Bir Kripto Portföyü Nasıl Oluşturulur
Üst Düzey Araştırma
Dalgalı piyasa hakkındaki bilgi edinin ve değişen piyasa sektörlerinde yükselen ve potansiyel yüklü para birimleri hakkındaki malumat edinin. Piyasa hakkında bir fikir sahibi olarak, projenin uygun bir teknik incelemesi, uygulanabilir bir yol haritası ve tokenomik olup olmadığını araştırarak kripto para beklentilerinizi daraltmanız gerekir. Bu size herhangi bir projenin benzersiz değer önerisi hakkındaki fikir verecektir.
Herhangi bir projeye yatırım yapmadan ilkin, cevaplamanız ihtiyaç duyulan fazlaca sayıda soru var—

Bu kripto projesini keşfetmek için ne kadar derine indiniz?
Sağlam ve sürdürülebilir tokenomiklere mi dayanıyor?
Erken yatırımcılar, toplam token arzına bakılırsa ne kadar meblağ?
Ekip üyeleri kimler, sizi heyecanlandırıyorlar mı?
Bu projenin gerisinde kuvvetli bir topluluk var mı?
Proje teknik incelemesinde kaleme alınan hedefler, ayrılan zamanda uygulanabilir mi?
Trilyon dolarlık kripto alanının düzenlenmemiş, kırılgan doğası ile piyasa ile eş anlamlı olan ortak fiyat dalgalanmaları göz önüne alındığında, her türlü duygusal bağlılık olmadan devamlı araştırma yaparak oyunun zirvesinde kalmak önemlidir.
Kripto Yatırımlarını Çeşitlendirmek
Çeşitlendirme, altta yatan potansiyele sahip pazarlara stratejik maruz kalma kanalıyla riski azaltmaya destek sağlar. Özünde, kripto yatırımlarınız mavi çipli ve mavi çipli olmayan hisselere yayılmalıdır. Örneğin, portföyünüz yalnızca Bitcoin ve Ethereum’dan oluşuyorsa , o zaman sıska bir kripto portföyüdür.
Kripto piyasasının NFT’ler, DeFi, GameFi, Utility tokenleri ve son Metaverse şeklinde farklı benzersiz trendlere dönüşmesiyle, yatırımlarınızı bu trendlere yaymak, 2022’de sürdürülebilir ve uzun vadeli bir kripto portföyü oluşturmak için en iyi stratejiniz olabilir.

Yatırımlarınızı dikkatli bir halde değerlendirmek, bu alakalı sorulara yanıt vermenizi gerektirecektir;

Bu jetonlar emekleme döneminde iyi kurulmuş mu?
Bu belirteçler yıkıcı mı yoksa sadece mevcut projelere alternatif mi?
Bu belirteçlerin benzer risk değerleri var mı?
Risk Faktörlerini Değerlendirin
Üst düzey inceleme yapmak ve yatırımlarınızı birden fazla projede çeşitlendirmek 2022’de kazanan bir kripto portföyü kurmak için önemli olsa da, potansiyel bir projenin risk seviyesini ve görünümünü değerlendirmek de fazlaca önemlidir.
Başarılması zor bir görev olsa da, bir projenin piyasa değerine ilişik derinlemesine bir genel bakış, risk faktörlerini değerlendirme hayatına girişinizin en önemli göstergesidir. Kripto pazarındaki fikir donanması, piyasa değeri ne kadar büyükse, o kadar az risk oluşturabileceğidir. Ek olarak, önemsiz piyasa değerlerine haiz tokenler, en yüksek yatırım getirisini sunsalar da, daha riskli ve çok değişken olabilir.

Kripto piyasasının geçici doğası nedeniyle, en iyi uygulamalar henüz çözülmedi, ancak bu parça, 2022’de uzun vadeli, karlı ve kazanan bir kripto portföyü oluşturmanıza yardımcı olacak temel bilgileri paylaştı.

Listelenen 700’den fazla jeton ve artan sayıda kullanıcı ile ProBit Global, potansiyel yatırımcılara sürdürülebilir uzun vadeli portföyler oluşturmaya çalışırken jetonları sorunsuz bir halde satın alma ve tutma fırsatı sunuyor. Ek olarak, yatırımcılar kendi mahalli tokeni PROB’u stake ederek hasılat elde edebilirler.

kaynak:https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/building-a-winning-crypto-portfolio-in-2022-heres-how-to-go-about-it-2734268

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Projeler Yönlendirme Programları Yoluyla Kripto Staking’de Nasıl Devrim Yaratıyor?

Kripto Para Kredi Kartı Nasıl Çalışır?