içinde

4 Uzman Altın’ın Gelecek Hafta, Mart’ta ve Aralık’ta Göreceği Düzeyleri Açıkladı!

Altın fiyatları son devirde düşüş trendinde ve piyasa analistlerine nazaran bu düşüş devam edebilir. Son tahlillere nazaran, sarı metal tepeye ulaşmış olabilir. İşte tanınan isimlerden altın tahminleri…

İşte tanınan isimlerden sıcak altın tahminleri

Yeni tahlillere nazaran, ekonomik güzelleşme ve güçlü ABD dolarının sinyalleri ortasında altın fiyatı tepeye çıkmış olabilir. Analistlere nazaran, altın fiyatı bu yıl ONS başına ortalama 2.000 doların altında olabilir.

Georgette Boele: Altın’ın tepe yaptığını düşünüyoruz

ABN Amro’da kıdemli döviz ve bedelli metaller stratejisti olan Georgette Boele, bir araştırma notunda kıymetli öngörülerde bulundu. Georgette Boele’e nazaran, altın fiyatları için datalar negatif, bu nedenle altın’ın tepe yaptığını düşünüyor. Georgette Boele hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi biraz daha yüksek ABD nominal ve gerçek getirileri, daha az güvercin FED ve dolarda ölçülü bir artış bekliyoruz. 

ABN Amro analistleri: Mart ayında ONS başına ortalama 1.800 dolar olabilir

Değerli metal, geçtiğimiz günlerde üst üste dört gün boyunca süratle yuvarlandı ve ONS fiyatı 1.800 doların altına düştü. Analistler, fiyat düşüşlerini güçlenen dolar ve artan ABD Hazine getirilerine bağladı. ABN Amro, gözden geçirilmiş altın fiyat iddiasında, külçe altın’ların Mart ayında ONS başına ortalama 1.800 dolar olabileceğini, lakin önümüzdeki aylarda daha fazla düşüş yaşayabileceğini söyledi. Varsayımlarına nazaran, Aralık 2021’e kadar fiyatlar 1.700 dolar civarında olabilir. Georgette Boele hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Görünüm keskin bir biçimde berbatlaştı. Artık daha yüksek altın fiyatları beklemiyoruz.

Kitco analistleri: Sarı metal bu hafta yükselecek!

Bununla birlikte, kimi sanayi kaynakları altın’ın önümüzdeki birkaç gün içinde çıkar kaydetmesi beklerken, piyasadaki mevcut hava karışık. Kitco’nun yeni altın anketinde, analistlerin yüzde 64’ü sarı metalin gelecek hafta yükselebileceğini söyledi. Main Street yatırımcılarının yaklaşık yarısı (yüzde 48) altın’da artış olacağı istikametinde bahse giriyor. Bunların yaklaşık üçte biri altın fiyatları üzerinde düşüş eğilimi gösterirken, yüzde 21’i tarafsızdı.

Ole Hansen: Gümüşün en son performansı altın’da baskı oluşturdu

Saxo Bank emtia stratejisi lideri Ole Hansen’e nazaran, gümüşün en son performansı, daha güçlü dolar ve yükselen tahvil getirileri nedeniyle düşüşe geçen altın üzerinde de baskı oluşturdu. Ole Hansen mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gümüş düzeltmesi, Ekim ayından bu yana en yüksek düzeyine ulaşan dolara karşı korunma sağlamaya çalışırken altın’ın zayıflığını daha da kötüleştirdi. Bu basamakta tahvil getirilerinde yine artış görüldü, büyük ölçüde ABD’deki toparlanma ve büyüme beklentileri artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ünlü Türk Analist Altın, Gram Altın ve Gümüş’te Bu Düzeylere Dikkat Çekti!

Tanınan Analist: Altın Fiyatı Artık Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir!