içinde

8 Analistten Bitcoin İçin En Gerçek Kestirimler: Bu Seviyeler! Webilginç Kripto

Webilginç Kripto

Çarşamba günkü güçlü performansın akabinde, kripto para piyasası akşama gerçek sabit kaldı. Bitcoin gün içi en yüksek 23.578.65 dolara dokunurken, Ethereum 1.678.10 dolara yükseldi. Bu ivme Michael Saylor’ın istifası ve Solana hack’i üzere önemli haberlerle istikamet değiştiriyor. Uzmanlar neler bekliyor tahlillere bakalım…

Solana hack’i Bitcoin ve altcoin’leri etkileyecek mi?

Bu hafta kripto para piyasasına hacker’lar hakim oldu. Salı günü, 9. en büyük kripto para ünitesi Solana (SOL) binlerce cüzdanı hacker’lara kaptırdı. Birebir gün, Coinbase dayanaklı kripto para köprüsü Nomad’dan 190 milyon dolar çalındı. GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, Bitcoin’in bu hücumlara karşın güç gösterdiğini söylüyor.

Sotiriou, Bitcoin odaklı fonların geçen hafta toplam 85 milyon dolar giriş gördüğünü ve kısa Bitcoin fonlarının 2,6 milyon dolar çıkış gördüğünü belirten CoinShares datalarına işaret etti. Analist, bunun 5 haftalık bir giriş akışının akabinde short Bitcoin eseri için birinci çıkış haftası olduğunu söylüyor:

Bu fonlar ekseriyetle kurumlar ve yüksek net kıymete sahip şahıslar tarafından satın alındığından, bu, akıllı paranın bu fiyatlarla kripto satın almakla çok ilgilendiğinin bir işaretidir.

Edward Moya, Bitcoin ve altcoin piyasasının katalizörlere muhtaçlık duyduğunu söylüyor

Kıdemli OANDA analisti Edward Moya, piyasanın toparlanması için kripto paralara has faktörlere muhtaçlığı olduğunu söylüyor. Deneyimli analist, haber döngüsünün Bitcoin için olumlu olmadığını ekliyor:

Bitcoin, 24.700 dolar düzeyinin üzerinde manalı bir hareketi tetiklemek için kriptoya mahsus bir katalizöre muhtaçlık duyuyor. Solana ile cüzdanlar akına uğradığı ve değerli bir köprü protokolü olan Nomad bir güvenlik açığına maruz kaldığı ve neredeyse 200 milyon dolar kaybettiği için haberler kripto için olumlu olmadı.

Justin Bennett, 23.450 doların kritik olduğunu söylüyor

Diğer yandan, tanınan kripto para analisti Justin Bennett’de Bitcoin tahlillerini güncelledi. Bennet, Bitcoin’in daha yüksek fiyatlar açmak için 23.450 doları geri alması gerektiğini tweetledi.

Ki Young Ju, uyanan Bitcoin balinalarına dikkat çekiyor

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Mayıs ve Haziran aylarındaki madenci satışlarını ele aldı. Bitcoin’in birinci yatırımcılarının Temmuz ayı sonlarında bir balina sürecini hesaba katarken vizyoner, madenci yahut hatalı olma eğiliminde olduğunu söyledi. Ki, 20 Temmuz’da, 8 yıl sonra yaklaşık 25.29 milyon dolar pahasında 1.100 BTC’nin taşındığı bir süreci seçti. CryptoQuant CEO’su, kripto paraların emekli madenci “Ghash”a ilişkin olduğunu söyleyen bir not paylaştı:

Bu paralar şimdi takas adreslerine gönderilmedi. Öbür bir deyişle, şu anda bu Blockchain faaliyetinden ortaya çıkan bir satış baskısı yok.

CryptoQuant bilhassa, alıcı adres çeşidi birden fazla dijital imza (P2SH) tarafından kullanılabildiğinden, paraların bir saklama hizmetine gönderildiğinden şüpheleniyor.

Diğer yandan, on-chain bilgi kaynağı Santiment, yatırımcıların 2022 fiyatlarındaki düşüş sırasında varlıklarını büyük borsalara bırakmasıyla Ethereum’un en güzel borsa adreslerindeki arzının arttığını belirtti.

Kitco’nun kıdemli piyasa analisti Jim Wyckoff, son aylardaki toparlanmanın “zar zor” gerçekleştiğini söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in süreç hacmi düşerken, Wyckoff “boğaların yükselişini sürdürmesi ve yakında güç göstermesi gerekiyor” yorumunu yapıyor. Lakin artık rehavete kapılma vakti değil. Uzmana fiyat trendi giderecek canlanıyor.

Crypto Tony, Bitcoin grafiğindeki takviye ve direnç düzeyleri hakkında bilgi verdi

Twitter analisti, Bitcoin (BTC) için trader’ların dikkat etmesi gereken ana dayanak ve direnç düzeylerini belirledi. Uzmana nazaran 22.650 dolar, bilhassa short durum olmak için ülkü bir düzey olacak.

Son altı haftadaki olumlu kazanımlar, kripto yatırımcıları için memnuniyetle karşılanan bir işaret. Lakin, tecrübeli trader’lar piyasanın şimdi denetimden çıkmadığını biliyorlar.

Rekt Capital, geçmiş ayı piyasalarını referans alıyor

Deneyimli Twitter analisti, BTC’nin tabanının ne vakit oluşabileceğine dair tarihî bir perspektif sundu. Uzmana nazaran bu, düşük düzeyin 2022’nin 4. çeyreğinde gerçekleşeceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tomorrow Crypto SPAC Birleşmesiyle Halka Açılacak Webilginç Kripto Para Haber

Amerikalıların Kriptoya Olan İlgisi, 2022 Yılında %26 Oranında Düştü Webilginç Kripto Para Haber