içinde

AB, Kriptoyu Denetleyecek Yeni Bir Regülasyon İçin Çalışıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

AB, kripto kesimini denetleyecek yeni bir kara para aklama regülasyonu için düğmeye bastı.

Avrupa Birliği, direkt olarak kripto para dalını için yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya hazırlanıyor.

AB, Düzenleyici Çerçeve Oluşturacak

Avrupa Komitesi, geçtiğimiz Temmuz ayında AML/CTF yahut AMLD6 olarak bilinen teklifini yayınladı. Avrupa Kurulu de geçtiğimiz ay kendi versiyonunu ortaya koydu. Avrupa Parlamentosu, Ağustos tatilinin akabinde mevzuyu ele almayı planlıyor.

Hazırlanması planlanan yeni mevzuatın temelinde, kara para aklamayla gayret etmek için AB çapında bir düzenleyici çerçeve oluşturulması yer alıyor. Mevzu yasama organları tarafından hala müzakere edilse de, AB’nin direkt olarak kripto hizmet sağlayıcıları üzerinde direkt nezaret hakkına sahip olmasının çeşitli uyuşmazlıklara neden olduğu düşünülüyor.

Avrupa Parlamentosu, geçmişte kripto kesiminin düzenlenmesi için en agresif tavra sahip yasama organı olmuştu. Bu sebeple yasama organının bir düzenleyici çerçeveye karşı çıkması olasılıklar ortasında yer almıyor.

EU Crypto Initiative yaptığı açıklamada, “Kara Para Aklamayla Çaba Otoritesi’nin merkeziyetsiz ağlarla etkileşime girmek için en son teknolojilerden anlatacak yetenekli işçilere sahip olması çok önemlidir” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

New York Kenti Müzesi, NFT Sergilemeyi Planlıyor Webilginç Kripto Para Haber

BitGo, Galaxy Digital’e Dava Açmaya Hazırlanıyor Webilginç Kripto Para Haber