içinde

AB Milletvekilleri Kriptoya Milletlerarası Standartlar Getirmek İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Avrupa Yeşiller Partisi‘nin milletvekilleri, kripto lending hizmeti verenler için sermaye ihtiyaçlarını maddeleştirerek memleketler arası standartları getirmek istiyor.

Bitcoin (BTC) üzere kripto para üniteleri hizmeti veren Avrupa Birliği (AB) bankaları, geçtiğimiz günlerde yayınlanan finansal hizmetler yasasında önerilen değişiklikler kapsamında üst limitler ve yüksek sermaye ihtiyaçlarıyla karşı karşıya kalabilir.

AB Milletvekilleri, Bankaların Kripto Süreçlerini Düzenlemek İstiyor

Yeşil parti milletvekili Ville Niinistö tarafından gündeme getirilen planlar, şu anda memleketler arası standart belirleyicisi olarak Basel Bankacılık Kontrolü Komitesi ile işbirliği içinde yapılıyor.

11 Ağustos tarihli bir dokümanda ayrıntıları açıklanan planlara nazaran, gereğinden fazla volatil yahut riskli görülen Bitcoin (BTC) üzere kripto varlıkları, mümkün olan en inançlı derecelendirmede olacak. Aslında bu bankaların, sanal varlıklara dayalı lending hizmeti veremeyecekleri manasına geliyor.

Avrupa Parlamentosu’nun Finlandiyalı Üyesi tarafından masaya yatırılan teklifte, “Bir kurumun 2. sınıf kripto varlık risklerine karşı toplam varlığı, hiçbir vakit kurumun bir bankanın rezervlerindeki en yüksek kaliteli sermayeyi temsil eden 1. Düzey sermayesinin yüzde 1’inden daha yüksek olmamalıdır” sözü yer aldı. Ayrıyeten, bunun ne kadar olacağı konusunda mutlak bir hudut getirdi. Bitcoin tabanlı lending hizmeti veren bankalar bunu uygulayacaklar ve Bitcoin’i borç verenler tutabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Shima Capital, 200 Milyon Dolarlık Web3 Fonu Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Akaryakıt İstasyonu OTR, Kripto Ödeme Dayanağı Başlattı Webilginç Kripto Para Haber