içinde

ABD Dışişleri Bakanı, Tornado Cash’i Kuzey Kore ile İlişkilendirdiği Tweet’ini Sildi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Tornado Cash’i Kuzey Kore ile ilişkilendirdiği tweet’ini sildi.

Blinken, kripto para karıştırma hizmeti Tornado Cash’in, Kuzey Koreli bir bilgisayar korsanı kümesi olduğunu sav etti. Blinken, ABD Hazine Bakanlığı’nın Kuzey Kore dayanaklı bilgisayar korsanı kümesi Tornado Cash’e yaptırım uyguladığını lisana getirdi. Dışişleri Bakanına nazaran Kuzey Kore, Tornado Cash’i kara para aklama emeliyle kullanıyor.

Blinken Tornado Cash Tweet’ini Sildi

Blinken, bu tweet’i attıktan bir saat üç dakika sonra tweet’i sildi ve Hazine Bakanlığı’nın açıklamasına paralel bir açıklama yaptı. Blinken, Tornado Cash’in bir Kuzey Koreli hacker kümesi tarafından kara para aklama emeliyle kullanıldığını tabir etti.

Blinken, yaptığı yeni paylaşımda bir evvelki tweet’inden kelam etmedi.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Tornado Cash Yaptırımı

Hazine Bakanlığı Yabancı Varlık Denetim Ofisi (OFAC), Tornado Cash ile bağlı kırktan fazla Ethereum ve USDC adresini düzenleyicinin özel olarak belirlediği Specially Designated Nationals listesine ekledi. OFAC, Tornado Cash hizmetinin kara para aklama üzere yasa dışı süreçlerde kullanıldığını belirtti.

Hazine Bakanlığı’nın üst seviye bir yetkilisi, Kuzey Kore hükümeti tarafından desteklenen bir hacker kümesi Lazarus Group’un Tornado Cash aracılığıyla, hack ataklarından elde ettiği yüz milyonlarca dolarlık kriptoyu taşıdığını tabir etti.

Analitik şirketi TRM Labs’ın hukuk lideri Ari Redbord, Hazine Bakanlığı’nın bu atılımının, şimdiye kadar kripto alanına yaptığı en tesirli hareket olduğunu lisana getirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Para Borsası Binance, WazirX ile Ortasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor Webilginç Kripto Para Haber

Circle, Tornado Cash’e Gönderilen USDC Fonlarını Dondurdu Webilginç Kripto Para Haber