içinde

ABD savcıları kara para aklama için Binance’den yardım istemişti..

Hatırlayacağınız üzere dün ABD savcıları kara para aklama ile ilgili Binance borsasından yardım istemişti. Reuters tarafından paylaşılan habere göre şirket çalışanlarının iletişim bilgileri ve kayıtları ABD federal savcıları tarafından gönüllü olarak paylaşılmasını talep etmişti.

Binance CEO’sununda aralarında olduğu kişilerin bilgilerini isteyen Amerika’ya yanıt gecikmedi. Kripto para borsası resmi bir açıklama yayınladı. Hem Binance borsası hem de borsanın CEO’su Changpeng Zhao, gerekli açıklamaları yaparak savcıları bilgilendirdi.

Binance ile ilgili neler yaşanmıştı?


Haziran ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, 2017’de BNB tokeni ilk madeni para teklifiyle satıldığında Binance’in menkul kıymet satışıyla ilgili herhangi bir kuralı ihlal edip etmediğini araştırmıştı.

ABD savcıları sonrasında ise geçtiğimiz dönemlere ait kara para aklama konusunda şüpheleri oluştu.

Reuters’in bildirdiğine göre, ABD Adalet Bakanlığı 2020’de Binance’den şirketin ABD kullanıcılarını içeren yasa dışı işlemleri tespit etmesiyle ilgili konularda Zhao ve diğer yöneticilerden ve ortaklardan gönüllü olarak mesajlar göndermesini istedi.

Binance borsasından açıklama


Lider kripto para borsası Binance, Amerika’nın isteğine karşılık açıklamalarda bulundu. Binance;

“İyi belgelendiği gibi, dünya çapındaki düzenleyiciler, endüstrimizi daha iyi anlamak için her büyük kripto borsasına ulaşıyor.”

Perşembe günü Zhao,

“Kripto endüstrisinin düzenleyicilerle güven inşa etmesinin önemli. Aynı zamanda sohbet ve iletişim mesajlarının yarısı halka açık olduğunu belirtmek isterim.”

Ağustos ayının başlarında Zhao, borsanın pazar payı artmaya devam ederken uyum çabalarına 1 milyar ABD dolarının üzerinde harcama yaptığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Elon Musk’ın Sosyal Medya Paylaşımını İlham Alan Doge Floki Listelendi !

Litecoin Analiz grafik Yorum !