içinde

ABD Senatörleri, Banka Düzenleyicisini Kripto Konusunda Uyardı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

ABD senatörleri, Para Ünitesi Denetleme Bürosu’nu (OCC) kripto paralar konusunda uyardı.

Senatörler, OCC’den ülke içerisinde kaç bankanın kripto para bölümüne dahil olduğu hakkında da sorular yöneltti.

ABD Senatörleri, OCC’yi Uyardı

ABD Senatörleri Elizabeth Warren, Bernie Sanders, Richard Durbin ve Sheldon Whitehouse, OCC’den kripto yorumlayıcı dokümanları iptal etmesini istedi. Bu evraklar, bankaların kripto faaliyetlerine nasıl dahil olduğunu ve bunlara müsaade vermeyi içeriyor.

Senatörler, düzenleyiciye gönderdikleri mektupta, düzenleyicinin bankalara kripto saklama hizmetleri sağlamasına imkan sağlayan evrakların yayınlanmasından tasa duyduklarını lisana getirdi.

“Kripto para ünitelerinin bankalara ve müşterilerine sunduğu riskler göz önüne alındığında OCC Yorumlayıcı Evrakları 1170, 1172, 1174 ve 1179’u geri çekmenizi ve tüketicileri gereğince koruyan kapsamlı bir yaklaşım geliştirmek ve bankacılık sisteminin güvenliğini sağlamak için Federal Rezerv ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu ile koordineli bir biçimde çalışmanızı rica ediyoruz”

OCC, bu evrakları Brooks’un düzenleyici kurumu yönettiği Temmuz 2020 ila Ocak 2021 ortasında yayınladı. O periyotta yayınlanan bu dokümanlar, kripto sanayisine girişi hızlandırmıştı.

Senatörler, son kripto çöküşünün klasik bankacılık dalına etki etme imkanı olmadığının belirtilmesine rağmen finansal sistem ve yatırımcılar üzerindeki risklerin azaltılması için daha sıkı tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

Senatörler ayrıyeten, kaç bankanın kripto faaliyetine katılmak için onay aldığını ve bu bankaların ne cins hizmetler verdiğini öğrenmek için davette bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance CEO’su Sırrı Verdi: Borsalardaki USDT Ölçüsü Katlanıyor! Webilginç Kripto

Yapı Kredi, Avalanche ile İş Birliği Yaptığını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber