içinde

Abrdn, Digital Exchange Archax’ın Hissedarı Oldu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

İngiltere’nin en büyük varlık idare şirketlerinden Abrdn, İngiltere’de tek regülasyonlara uygun borsa olan Archax‘tan pay satın aldı.

Geleneksel finanstaki varlık yöneticileri, dijital varlık piyasasından yararlanmanın yollarını arıyorlar. Archax, yaptığı açıklamada Edinburgh, İskoçya merkezli şirketin şu anda şirketin en büyük dış hissedarı olduğunu aktardı. Abrdn, payın boyutunu söylemeyi yahut ederinin ne kadar olduğunu paylaşmayı reddetti.

Abrdn, Archax Payıyla Hizmet Ağını Genişletecek

İngiltere’nin en büyük varlık idaresi şirketlerinden biri olan Abrdn, İngiltere’nin birinci ve tek dijital menkul değerler borsası Archax’tan pay aldı.

Dijital yatırım pazarının büyümesinin kripto para ünitelerinden çok daha fazlasını barındırdığını söyleyen Abrdn CEO’su Stephen Bird, pay satışı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Archax, finansın yeni büyüyebileceği alan olan dijital ve tokenize edilmiş menkul değerlerin kullanımı açısından İngiltere’nin en umut veren kurumu.”

464 milyar İngiliz sterlini (yaklaşık olarak 564 milyar dolar) varlığı bulunan Abrdn, yatırımcıların Archax’ı dijital menkul değerlerdeki yatırım fırsatlarına bir yol olarak kullanmasını ve klasik varlıkların tokenizasyonuyla birlikte mevcut teklifleri yeni bir biçimde sunmasını beklediğini söyledi.

Archax, klasik finans alanında, lakin kripto varlıklara ilgi gösteren kurumsal yatırımcılar için blok zincir tabanlı varlıklara erişim hizmeti vermeyi amaçlıyor. Ağustos 2020’de İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinden (FCA) bu alanda hizmet verebilme ismine kayıt aldı ve bunu yapmak için dijitalleştirilmiş menkul değerler sunan birinci borsa olma özelliğini taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İzmir Vakit Makinası NFT Koleksiyonu Tanıtıldı Webilginç Kripto Para Haber

Araba NFT’leri Gerçek Modellerden Daha Değerli Webilginç Kripto Para Haber