içinde

Acala, AUSD Yakımı Sonrası Dolar Sabitine Yaklaştı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Hack sonrası 1,2 milyar AUSD tokenini yakan Acala, yine dolar sabitine yaklaştı.

Acala, 2 gün evvel hack saldırısına uğramıştı ve stablecoin’i bedelinden yüzde 99 uzaklaşarak depeg olmuştu. Polkadot tabanlı DeFi protokolü Acala’nın mahallî stablecoin’i AUSD, hafta sonu boyunca bir kusurdan yararlanan sömürücüler tarafından basılan 1,2 milyar AUSD tokeninin yakılmasından sonra dolar sabitini yine kazanmaya yaklaştı.

Acala, AUSD Yakımı İçin Topluluk Oylaması Düzenledi

Acala, Pazar günkü istismarın tesirlerine karşı koymak için 1,2 milyar aUSD tokeninin yakılmasını öneren bir topluluk oylaması düzenledi. Oylama sonucuyla, yüzde 99 düşüş yaşayan AUSD için 1,2 milyar tokeni yakıldı ve dolar sabitine yaklaştı.

Saldırı nedeniyle, AUSD stablecoin sabitini kaybederek tüm vakitlerin en düşük düzeyi 0,5713’e inmişti. Dün 0,8534 düzeylerinde süreç görüyordu, haberin yazıldığı an itibariyle ise 0,9022 düzeyine yükseldiği görülüyor.

Acala geliştiricileri Pazartesi günü bir topluluk forum gönderisinde, sömürülen AUSD’nin yüzde 99’undan fazlasının Acala’da kaldığını, az oranda ACA ile öteki tokenlerin değiştirildiğini ve Acala parachain’den aktarıldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Piyasasının Yeni Göğüs Tokenı Lovely Inu Webilginç Kripto Para Haber

Iron Bank, Yearn Finance’in Optimism’ine Katıldı Webilginç Kripto Para Haber