içinde

Adidas NFT koleksiyonunu satışa SUNDU !

Adidas Originals; Into the Metaverse isimli benzersiz token (NFT) koleksiyonunun yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Şu anda ürünlerin tedariği ile alakalı eksik malumat olsa da, dijital varlığın erişim tokeni olarak hizmet edeceği ve sahiplerine gelecekte sunulacak fizyolojik veya dijital ürün ve hizmetlere özel erişim sunmuş olacağı söyleniyor. Sandbox ve değişik blockchain projeleri üzerinden çeşitli dijital mevcudiyet ödüllerinin laf konusu olduğu ortaya çıktı.

Koleksiyonun satışı, 17 Aralık’ta şirketin resmi internet sitesi üstünden 0,2 ETH etiketle başlayacak. Bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 810 dolara muadil geliyodu.

Cointelegraph, Adidas’ın NFT piyasasına girmesine ait beklentilerini öğrenmek üzere NFT influencer GMoney ile konuştu:

“Ekosisteme dahil olurken net ve kati hareket ettiler. Topluluklar ve geliştiricilerle beraber projeler ortaya çıkararak ekosistemin güçlenmesine destek olacaklarını düşünüyorum.”

2 Aralık’ta Adidas Originals; Bored Ape Yacht Club, GMoney ve PUNKS Comic ile ortaklıklar kurarak metaverse yaşamına adım attığını duyurdu. Sanal evreni gerçekleştiren dijital dünyaların, “her insanın en özgün fikirlerini ve en otantik kişiliklerini ortaya çıkarma” olanağı sunacağını söylediler.

Bunun yanı sıra Adidas, 17 Eylül’de 46 ETH karşılığında (o zamanlar 150.000 doların biraz üzerindeydi) mavi kürklü, kalp gözlüklü, balıkçı şapkası ve altın çemberli maymun olan Ape #8774’ü satın almış olduğu ortaya çıktı.

Duyurunun peşinden maymun, alakalı üç ortağın logolarını ve yan taraftaki Adidas logosunu taşıyan bir Adidas eşofmanı içinde sergilendi.

#NewProfilePic pic.Twitter.Com/Dve8TbXT9k

— adidas Originals (@adidasoriginals) December 2, 2021

İlgili: Kevin Durant’ın şirketi, Coinbase ile NFT anlaşması yaptı

GMoney, markaların ekosisteme dahil oluşu hakkındaki şunları söyledi:

“Nisan ayından beri onlarla konuşuyorum. Stratejilerinde onlara rehberlik ediyorum. Ekosisteme gerçekten örneksiz bir halde girmelerini sağlamak için ürettikleri fikirler hakkındaki geri bildirimde bulunuyorum. Ve bence şu anda meyvelerini alıyoruz, zira Adidas şu ana kadar ekosisteme en emsalsiz girişi yapmış oldu.”

Son birkaç ay arasında bir dizi firma Web3’ün fırsatları belirginleştikçe, NFT ve metaverse alanı içinde yer alma niyetlerini deklare etti.

14 Aralık’ta bir öteki spor kıyafet markası ve direkt rakip olan Nike, sanal spor ayakkabı markası RTKFT’yi satın alarak metaverse alanına giriş yapmış oldu.

Ne düşünüyorsun?

Coin Bureau’A Göre Sanal Gayrimenkul Evreninin En İyi 5 Altcoin Projesi

WEBİLGİNÇ TARIM FUARI KAPAK

Elon Musk, Dogecoin kurucusunun metaverse tweet’ine yanıt verdi