google adsense
içinde

Adsense Başvurusu Sürekli Red Veriyor ? Adsense Red Sebep ve Çözümler..

Bir web sitesi veya blog sayfası hazırladınız. Güzelce içerik girdiniz ve artık adsenseden para kazanma tarihi geldi diye düşünüyorsunuz! Ve bu düşünce cevabında adsense ye başvuru yaptınız, sonuç ne olacak diye bekliyorsunuz. Bu bekleyiş kimi zaman stersli oluyor .

O kadar bekleyişin ardından netice zaman zaman olumsuz olabiliyor.
İşte bu yazımız da bu konuyu ele alacağız. Yani adsense adsense hesabım neden onaylanmıyor , adsense başvurum neden reddedildi sorularının cevaplarını ve çözüm yollarını arayacağız.
Adsense websitelerinde reklamların yayınlanması için doğrusu site ve bloglarınızı kabul etmek için site ve bloglarınızın bazı kriterlere sahip olmasını istemektedir. Bu kriterlerin eksikliği durumunda adsense başvurunuz reddedilebilir.
Haydi şimdi adsensenin red cevabı vermesinde ki nedenleri inceleyelim


Yetersiz İçeriklerden Dolayı Adsenseden Red Cevabı Gelmesi


Birçok webmasterin en oldukca aldığı red cevabının başlangıcında yetersiz içerik gelmektedir. Bunun sebebi site içeriğinin ehil olmaması, bu cevabın nedenleri; sitenizde ki içerik azlığı yada var olan içeriğin sonraki zamanlarda arttırılabilecek içerik potansiyeline sahip olamamasıdır.
Bu noktada bazen, sitemde 100 tane konu var fakat adsenseden yetersiz içerikden dolayı red cevabı aldım şeklinde sorularla karşılaşabiliyoruz. Dediğim benzer biçimde burada ki sorun içerik sayısı değil sadece, içeriğin türü, gelecek vaat etmesi doğrusu zamanla arttırabilecek bir içerik mi, değil mi olması, siteye eklenen makalelerin içeriği ve zenginliği, sitenin mevzusu şeklinde sebepler yetersiz içerik olup olmamasına etkendir.


Site ve Bloğunuz İçin Yapılması Gerekenler:


Ziyaretçi yararına içerikler olması, İçeriğinizin makul düzeyde olması (5-10 mevzu yazıp adsenseye başvurmayın). Mesela sitenizde 50 adet konu varsa, bu 50 mevzunun her biri kaçar kelimeden oluşmaktadır, buna dikkat edilmeli.
Site yada bloğunuz muayyen bir mevzuya sahip olsun, moda, esenlik, dekorasyon yada bilgili olduğunuz bir mevzuda sitetenizin içeriğini hazırlayın.


Politikalara Aykırı İçerik Barındırılmasından Dolayı Adsenseden Red Cevabı Gelmesi


Google adsense reklamları Google Adsense Politikalarına aykırı içeriklerin var olduğu bir siteye eklenmesi yasaktır. Bu yüzden site içeriğiniz bu biçimde ise veya açtığınız konuların bazılarında bu tür şeyler varsa Adsenseden red cevabı gelir.
+18, full program, film dizi seyretme vs. şeklinde legal olmayan içeriklere sahip siteleriniz için adsense alamazsınız. Farkında olmadan bu biçimde konularınız var ise adsense başvurusu yapmadan ilkin sitenizi bu tarz konulardan temizlemelisiniz.


Yetersiz Trafik-Ziyaretçi Nedeniyle Adsensen Red Cevabı Gelmesi


Çok azca içeriğe sahip olan bir bloğunuz veya siteniz var ise, muhtemelen ziyaretçisi ancak sizsinizJ bu şekilde bir site ile yapılcak adsense başvurusunun cevabı red olacaktır.
O yüzden ilk önce sitenizi zenginleştirmeli ve ziyaretçi bakımınından siteniz iyi durumda olmalıdır. Sakın bu ziyaretçileri düzmece hit pogramları ile sitenize çekmeyin. Google adsense için ziyaretçiler sitenize naturel yollardan gelmelidir (arama motorları ve toplumsal medya gibi).


Diğer Reklam Firmaların Reklamlarından Dolayı Adsenseden Red Cevabı Gelmesi


Adsense başvurusu yapmadan ilkin site yada bloğunuzda ki öteki reklam firmalarının reklamlarını kaldırın. Sitelerde ki aşırı reklamlar, devamlı açılan popuplar adsense için red verme sebeplerinde biri olabilir…
Ayrıca konu ile alakalı olarak Google Adsense Ekibi’nin youtube de yayınlamış olduğu Adsense politikaları hakkındaki bilgi verici videosunu aşagıda izleyebilirsiniz. Bu sayede adsense başvurum reddedildi ile alakalı ki bütün sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz…

adsense onayı ne kadar sürer,adsense ne zaman başvurmalıyım,adsense başvurusu nasıl yapılır,adsense başvurusu nedir,blogspot adsense başvurusu,adsense başvuru şartları,adsense başvuru yapma,adsense başvuru koşulları,adsense başvuru sayfası,adsense şartları,adsense site onaylatma,adsens3,adsense onayı almak,adsense başvuru,adsense kayıt olma,google adsense başvurusu nasıl yapılır,adsense ne zaman başvurmalıyım,adsense web sitesi istiyor,adsense onayı nasıl alınır,google adsense başvuru reddi,adsense ne zaman ödeme yapar,google adsense onaylanma süresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Piyasa değerine göre en iyi 10 Metaverse projesi

Robot Sanatçının NFT Eseri 1,1 Milyon Dolar değerinde Satıldı