içinde

Afganistan’da Yetkililer Bir Haftada 16 Kripto Borsasını Kapattı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Afganistan‘ın kolluk kuvvetleri ülkenin batısındaki Herat eyaletinde geçen hafta 16 kripto para borsasını kapattı.

Kripto dalında yeni yasalar hazırlanırken, güvenlik açıklarının aşılması da düzenlemelerde kıymetli bir yol oynuyor. Makus niyetli şahısların bu kriptodan faydalanarak yasa dışı faaliyet gerçekleştirmesi ülkeleri sıkıntı duruma sokuyor. Afganistan yetkilileri de bu bahiste bir hareket başlattı.

Afgan Yetkililer Kripto Dolandırıcılığına Mani Oluyor

Afganistan’ın batısındaki Herat eyaletinde yaklaşık üç ay evvel kripto para ticaretine yasak getirildi ve borsalar kapatıldı. Hala etkin olan borsalar takip edilerek kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldı ve çalışanları da tutuklandı.

Herat kolluk kuvvetlerinin yaptığı kapatma atılımı, Afganistan Bankası‘nın dijital para ticaretinin birçok sıkıntıya yol açtığını ve insanları dolandırdığını belirten bir mektuptan yayınlamasından sonra yapıldı.

İnsanların dijital para ticareti yoluyla dolandırıldığını belirten Herat Para Borsaları Birliği başkanı Ghulam Mohammad Suhrabi, mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Dijital para hesapları ülke dışında ve şirketlerden satın alınıyor. İnsanlarımız buna aşina değil, bu yüzden kullanmamak daha güzel. Bu para ünitesi piyasada yeni ve yüksek volatiliteye sahip”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dünyanın Birinci Sanat Yapıtı NFT’si Atatürk Fotoğrafı Oldu Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin Depot Halka Açılmaya Hazırlanıyor Webilginç Kripto Para Haber