içinde

Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı için başvuru sürecinin başladığını söyledi. Aile destek programı ilk ödemesi Temmuz ayında yapılacak. Hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen aile destek programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabiliyor.

Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin, Haziran 2022-Mayıs 2023 döneminde en fazla 12 aylık süre ile hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile aylık periyotta desteklenmeleri sağlanacaktır.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha önce açıkladığımız 15 milyar liralık ilave bütçeye sahip ve 12 ay süreyle devam edecek olan Aile Destek Programı’nın ilk ödemesini temmuz ayında yapacağız.” dedi.

AİLE DESTEK PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANACAK?

Bu programdan ihtiyaç sahibi tüm aileler faydalanabilecek. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da destekten faydalanacak.

ÖDEMELER 12 AY BOYUNCA OLACAK

Ödemeler 12 ay boyunca süreli ve aylık olarak yapılacak. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak. İlk destek ödemesi Kurban Bayramı’ndan önce hesaplarda.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Aile Destek Programına başvurular e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılacak. Hiçbir sosyal yardımdan faydalanamayan vatandaşlar da başvuru yapabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ANALİST Capo’dan ADA, ETH, SOL ve BTC tahminleri

İçerde dizisinin Yabancı versiyonu çekilecek !