içinde

Alacaklılar, Celsius’un Bitcoin Satmasına Karşı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Celsius alacaklıları, firmanın CEO’sunun daha evvel de yaptığı inanç verme teşebbüslerini “boş ve yanlış” olarak değerlendirirken şirketin Bitcoin rezervlerini satmasını engellemenin peşinde.

Celsius, şu anda davanın görüldüğü New York’ta iflas müracaatında bulunuyor lakin alacaklıların avukatlarının mahkemeye gönderdiği bir mektupta kazılmış Bitcoin‘lerin satılmasının “mantıklı bir sebeple açıklanmadığını” iletti.

Alacaklılar Bitcoin Satmaya Büsbütün Karşı Değil

Alacaklılar Bitcoin satışına büsbütün karşı olmasalar da satılacak Bitcoin’lerden elde edilecek fonun nereye ve nasıl kullanılacağına dair daha fazla detaya muhtaçlıkları var. Celsius’a “şeffaflık ve sınırlar” hakkında davet yapan alacaklılar, mahkemeden önerilen satışın “onaya tabi” olmasını istediler.

Celsius’un mahkemeye yaptığı müracaatlar sonrasında şirketin madencilik yan kuruluşunun bir gün sonra iflas başvurusu yaptığı ve 750 milyon dolar ayrıyeten 80.500’ten fazla mining rige sahip olduğu öğrenildi. Yan kuruluş Celsius Mining , Mayıs ayında borsada halka arz için onay istemişti ve bu yılın sonuna kadar 10 bin Bitcoin’in üzerinde Bitcoin çıkarmayı hedefledikleri madencilik planlarını açıklamıştı. Nisan ayında ise firma, 151.000 Bitcoin’in üzerinde Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Geçen ay, Celsius’un baş avukatı Pat Nash, alacaklılardan sakin kalmalarını ve durumu uzun vadede düşünmelerini istedi. Celsius’un hala günde 14.2 Bitcoin çıkarttığını ve piyasa şartlarının uygunlaşmasını beklemelerini alacaklılardan istedi. Fakat firma bundan sonra tavrını değiştirerek Bitcoin’leri satmak için mahkemeden onay istedi.

Alacaklılar CEO’ya Güvenmiyor

Alacaklıların Celsius’a ve CEO’su Alex Mashinsky‘ye yönelik güvensizlik seviyeleri, bu hafta alacaklılardan mahkemeye yapıtıkları diğer bir açıklamada daha da besbelliydi. Şirketin müşteri varlıklarını dondurma kararı almasından yalnızca beş gün evvel Mashinsky tarafından yapılan yorumları “boş ve yanlış sözler” olarak kınadılar. Açıklamada, Celsius’un “daha evvel şeffaflığı savunurken”, varlıkları dondurma kararının alınmasından sonra “büyük ölçüde sessiz kaldığından” şikayet ettiler.

Alacaklılar, “Celsius ve içindekilerin mümkün suistimallerin de dahil olmak üzere Celsius’u kapsamlı bir biçimde araştırılmasını talep ettiklerini” ve “Cuscius’un pahasını hesap sahiplerinin ve teminatsız alacaklılarının faydasına en üst seviyeye çıkaracak bir kararın” peşinden gideceklerini yazdılar.

Bu arada ABD Adalet Bakanlığı , Celsius’un 19 çalışana 409.000 USD kıdem tazminatı ödemesi ve iflası sırasında Bitcoin satma planlarının mahkeme tarafından daha fazla denetlenmesini talep etti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Fest 2022 Güçlü PSM’de Kapılarını Açacak Webilginç Kripto Para Haber

Hollanda, Tornado Cash Geliştiricisini Tutukladı Webilginç Kripto Para Haber