içinde

Almanya, Blockchain ile Tam Dijital Menkul Değerler Stratejisini Hızlandırıyor

Kriptokoin.com – Almanya’nın maliye bakanlığı, Angela Merkel’in kabinesinin Çarşamba günü, daha geniş blockchain stratejisinin bir kesimi olarak tüm elektronik menkul değerleri tanıtmak için yeni bir maddeyi kabul ettiğini söyledi.

Kanun, bugüne kadar ihraççıları ve menkul değer sahiplerinin süreçleri kâğıt sertifika ile belgelemeye zorlayan kuralları kolaylaştırmayı amaçlıyor. Maliye Bakanı Olaf Scholz, “Kâğıt sertifika kimileri için nostaljik nedenlerden dolayı bedelli olabilir; fakat gelecek, elektronik versiyonuna ait” dedi ve elektronik menkul değerlerin maliyetleri ve idari yükleri azalttığını ekledi.

Reuters’ta yer alan habere nazaran kâğıt sertifika artık merkezi bir menkul değerler deposundaki bir girişle yahut özel kesim bankaları tarafından tutulan bir sicil ile değiştirilebilir. Blockchain teknolojisine dayalı bir kripto menkul değerler defterine giriş yapmak da mümkündür.

Adalet Bakanı Christine Lambrecht, yasanın hukuksal netlik sağlayacağını ve yeni teknolojilerin potansiyelini artıracağını söyledi.

Blockchain teknolojisi, bir süreçteki tüm bilgilerin şifrelenmiş biçimde depolandığı bir cins dijital defterdir. Yüksek derecede şeffaflık sağlayarak tüm kullanıcılara açıktır. Haber kaynağına nazaran blockchain’in sahteciliğe sağlam olduğu düşünülüyor. Her kullanıcı bilgi tabanının bir kopyasını yönettiği için, onu fark edilmeden değiştirmek teorik olarak imkansızdır.

Bitkom BT iş birliği lideri Achim Berg, “Blockchain teknolojisi, mevcut prosedürleri büsbütün alt üst etme ve tüm bölümlerinin çalışma halini temelden değiştirme potansiyeline sahip” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Piyasa Kâhini: Bu 6 Düzeye Dikkat! Ethereum Fiyatı Bu Düzeyleri Vuracak

Cardano’dan Yeni İş Birliği!