içinde

Altcoin Nedir ? What is Altcoin?

Bitcoin’e alternatif olarak sunulan kripto para birimleri için kullanılan toplu isim. Litecoin, Feathercoin ve PPcoin; bunların hepsi birer altcoindir.
What is Altcoin?
The collective name used for cryptocurrencies offered as an alternative to Bitcoin. Litecoin, Feathercoin and PPcoin; these are all altcoins.

Detaylar
Altcoinler, Bitcoin dışındaki kripto para birimleridir. Bitcoin ile aynı özellikleri paylaşıyorlar ancak başka yönlerden de onlardan farklılar. Örneğin, bazı altcoinler, bloklar üretmek veya işlemleri doğrulamak için farklı bir fikir birliği mekanizması kullanır. Veya akıllı sözleşmeler veya düşük fiyatlı oynaklık gibi yeni veya ek yetenekler sağlayarak kendilerini Bitcoin'den ayırırlar.
 Mart 2021 itibariyle neredeyse 9.000 kripto para birimi vardı. CoinMarketCap'e göre, altcoinler Mart 2021'de toplam kripto para piyasasının% 40'ından fazlasını oluşturuyordu.1Bitcoin'den türetildikleri için, altcoin fiyat hareketleri Bitcoin'in yörüngesini taklit etme eğilimindedir. Bununla birlikte, analistler, kripto para yatırım ekosistemlerinin olgunluğunun ve bu kripto paralar için yeni pazarların geliştirilmesinin, altcoinlerin fiyat hareketlerini Bitcoin'in alım satım sinyallerinden bağımsız hale getireceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Address Nedir ? What is an address?

Anti Money Laundering (AML) Nedir ?