içinde

Amerikalıların Kriptoya Olan İlgisi, 2022 Yılında %26 Oranında Düştü Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Amerikalıların kripto para ünitelerine olan ilgisi, 2022 yılında %26 oranında düşmüş durumda.

Ayı piyasasının tesiri, tüm kripto para dalında ağır bir biçimde hissediliyor. Makûs tesirler, yatırımcıları da etkilemiş durumda.

CoinJournal tarafından yapılan araştırmaya nazaran, dünya çapında kripto paralara olan ilgi %16 oranında azalırken, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise bu oran %26’yı gördü.

Kripto dalına olan ilgide en büyük düşüş ise Hollanda’da gözlemlendi. Avrupa ülkesinde kriptoya olan ilgi %37 oranında azalırken, onu %30’luk oranla İrlanda takip etti. ABD, kripto pazar hacminin en değerli kısmını oluşturmasına rağmen listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Kripto paralara ve dijital varlıklara olan ilgi azalışı hakkında yorum yapan CoinJournal’in bilgi analisti Dan Ashmore şu sözlere yer verdi:

“Geçtiğimiz yılın histerisi düşünüldüğünde gerilemeyle birlikte kripto faizlerinin düşmesi de mantıklı”

Bazı Ülkelerde Artış Yaşandı

Kripto dalı genel olarak ilgi kaybetse de, birtakım ülkelerde bunun zıddı görüldü. Fas’ta geçtiğimiz yıla oranla kripto paralara olan ilgi %61 oranında artış yaşandı. Kenya, Sri Lanka, Nijerya ve Kolombiya’da da benzeri oranlar görüldü.

Ashmore, düşüşün 2021 yılına kıyasla “sarsıcı” olduğunu kabul etse de, makro ekonomik ortam istikrara kavuştuğu takdirde eğilimin bilakis dönmemesi için hiçbir neden olmadığını lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

8 Analistten Bitcoin İçin En Gerçek Kestirimler: Bu Seviyeler! Webilginç Kripto

Solana Hack Saldırısı’nın Perde Gerisi, Hack Sonrası Solana Fiyatı Ne Durumda? Webilginç Kripto Para Haber