içinde

Anchor, Terra’nın Hacmini Şişirmekle Suçlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Terra ekosistem çöküşünün tesirleri devam ediyor. Çeşitli soruşturmalarla karşı karşıya kalan Terraform Labs ve bağlı kuruluşları hakkındaki tezler çoğalıyor. Son olarak Güney Koreli devlet yayıncısı KBS’nin bildirdiğine nazaran Anchor Protocol, Terra’nın hacmini şişirmekle suçlanıyor.

Terra, Anchor’un Başını Ağrıtmaya Devam Ediyor!

Terra ekosisteminde yaşanan çöküş, beraberinde birçok şirketi iflasa sürükledi. Yaşanan bu çöküşten evvel DeFi platformunda “en yüksek ticaret hacmi” ile övünen Terra’nın yaklaşık 250 bin Güney Koreli yatırımcısı bulunuyordu. KBS’ye nazaran, Anchor Protocol’deki TerraUSD mevduatları, kredileri ve teminat hizmetlerindeki bu yatırımcıların en büyükleri aslında Terraform Labs ve bağlı kuruluşları içeriyor.

Güney Koreli eyalet savcılarının da soruşturduğu “şişirme” olayında; yatırımcıların ekosistemin stablecoin’ine ve mahallî kriptolara olan inancını kazanmak için sayıları kendi kendine şişirdiği belirtiliyor. Olayı destekleyen en kıymetli durum ise Anchor Protocol’ün TerraUSD mevduatlarına yüzde 19,5’e varan APY getirmiş olması.

KBS’nin raporlarında; “Bu hizmetin değerli bir kısmının Terra’nın ‘öz yatırımı’ ile sürdürüldüğü ortaya çıktı. Müşteri listesi incelendikten sonra Terra’nın mevduat, kredi ve teminatlarını en çok kullanan müşterilerin Terra ve Terra’nın yatırımcılarından diğeri olmadığı tespit edildi.” ayrıntıları yer aldı.

Bu argümanları araştıran eyalet savcılarının yanı sıra, ABD’de Terra’nın CEO’su Do Kwon ve öteki yatırımcıların kripto fiyatını şişirdiğini argüman eden diğer bir toplu dava daha açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sky Mavis CEO’sundan 3 Milyon Dolarlık Transfer Webilginç Kripto Para Haber

Babel Finance’in Kayıpları 280 Milyon Doların Üzerinde Webilginç Kripto Para Haber