Merhabalar arkadaşlar aracımıza 16 cm visor marka midrange takımı taktık ve sizlerin de seyrine sunduk.İyi Seyirler..
içinde

Anti Money Laundering (AML) Nedir ?

Yasal olarak kazanılmış gibi görünmesini sağlamak için, yasa dışı yollardan elde edilen her türlü fonu dönüştüren insanları durdurmak için kullanılan terimdir. Sadece bitcoin ve Kripto para ile ilgili olmayıp tüm dünyada kara paranın aklanmasını engelleyen kurumlar bulunur. Türkiye’de Masak bu amaçla kurulmuştur.

What is Anti Money Laundering (AML)?

It is the term used to obtain any kind of funds obtained illegally, in order to make it appear to be legally earned. There are institutions all over the world that prevent money laundering, not only bitcoin and crypto money. Masak has been established in Turkey.

Detay

Kara para aklamayı önleme (AML), suçluların yasa dışı olarak elde edilen fonları meşru gelir olarak gizlemelerini önlemeyi amaçlayan yasaları, düzenlemeleri ve prosedürleri ifade eder.

ANAHTAR YOLLAR
Kara Para Aklamayı Önleme (AML), haksız elde edilen parayı saklamalarını zorlaştırarak suçluları caydırmayı amaçlamaktadır.
Suçlular, suçlarını ve bunlardan elde edilen parayı gizlemek için kara para aklamayı kullanır.
AML düzenlemeleri, finans kuruluşlarının müşterilerin işlemlerini izlemesini ve şüpheli finansal faaliyetler hakkında rapor vermesini gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Altcoin Nedir ? What is Altcoin?

zenon ampul linea

Arbitraj Nedir? What is Arbitrage?