içinde

Apple Hisse Artık Tanınan Bitcoin Ödeme İşlemcisini Destekliyor

BitPay Mastercard sahipleri artık Bitcoin ve altcoin’ler ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’de bir ödeme sistemi olarak ekleyebilir. Kripto şirketi, sırada Google ve Samsung olduğunu söyledi.

Apple, Bitcoin ve altcoin ödemelerini yavaş yavaş dahil ediyor

Apple, Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay ile güçlerini birleştirdi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere yakın vakitte yayınlanan RBC Capital Market raporunda, Apple’ın cüzdanında kriptopara ödemelerini desteklemeye başlaması durumunda yararlarını kıymetli ölçüde artırabileceği söylendi. Çok uluslu şirket, evvel projeyi kendi bünyesinde yürütmek yerine; projeyi başlatmak için BitPay’i seçti.

BitPay, alıcıların ve satıcıların alternatif olarak kripto para ünitesi ödemeleri yahut fiat ödemeleri göndermesine, almasına imkan tanıyan en büyük kripto ödeme işlemcisidir.

Bu iştirak, Apple’ın müşterileri ortasındaki Bitcoin ve altcoin ödemelerine olan talebi ölçmesine de imkan tanıyacak.

BitPay Card; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve USDC, GUSD, PAX ve BUSD dahil olmak üzere dört dolara sabitli stablecoin kullanılarak finanse edilebilir. BitPay Ön Ödemeli Mastercard, sadece uygun ABD vatandaşlarına veriliyor.

BitPay CEO’su, Google ve Samsung Pay’in de yakında BitPay Card için dayanak ekleyeceğini belirtti. Bunun yanı sıra yakın vakitlerde MasterCard, 2021’de direkt Bitcoin (BTC) ve altcoin ödemelerini destekleyeceğini söyledi.

Mastercard da kriptolar için dayanağını duyurmuştu

Bir blog gönderisinde  ödeme devi Mastercard, bu yıl işletmelere kripto paralar ile ödeme alma sistemi entegre etmeyi planladığını vurguladı. Mastercard, stablecoin’lerin seçilen kripto paralar ortasında olacağını belirtti. Ayrıyeten Mastercard’ın blog gönderisinde şu tabirler yer alıyor:

“TÜKETİCİ MÜDAFAALARINA VE UYUMLULUĞUNA ODAKLANAN KRİPTO PARA ÜNİTELERİ PRENSİPLERİMİZE DAYANARAK HANGİ VARLIKLARI DESTEKLEYECEĞİMİZ KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ OLACAĞIZ.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ünlü Futbolcu Mesut Özil Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Bitcoin Madencileri Bir Saatte 4 Milyon Dolar Kazandı!