içinde ,

Arabaya Süt Döküldü Nasıl Temizlenir ? Süt Kokusuna Çözüm !

dünyanın en ilginç arabası
dünyanın en ilginç arabası

Soru: Arabaya Seyit yada kaza halinde dökülen PEYNIR , SÜT sonrasında oluşan KOKUYA ÇÖZÜM !!

Bir tecrübeli kullanıcının cevabı ve tecrübesini sizlerle okuyup yorumlayalım;

Cevap:

“Beyler hatırlarsanız arabaya 3 bidon dolusu peynir ve suyu dökülmüştü( bagajda dökülüp arka koltuk ve yer döşemelerine kadar gelmişti ). Önce kendim sonra da oto yıkamacıya yıkatmıştım ama koku hiç gitmemişti. Günlerce araştırdım çünkü herkes arabayı satmaktan başka çare yok diyordu . 10 a yakın oto yıkamayla görüştüm hiç biri garanti vermedi. Kokunun yıkamakla çıkmayacağını anladım, çünkü kokuyu yapan süt bakterileriydi, arabayı güneşe koyunca daha da ürüyor leş gibi kokuyordu. Bu süre zarfında sizlerin önerileri olan başta kahve , vanilya ,sirke ve değişik koku ürünleri denedim. Maalesef kokuyu bastıramadılar veya geçici bir çözüm oldu. Moralim daha da bozuldu. Çünkü arabaya giren oturmadan kaçıyordu.”

Anlaşıldıı üzere sorun süt ürünlerinin yol açtığı bakterilerin temizlenememesi ve çoğalmaların araç ortamında daha yüksek olması ve sıcak oldukça kokunun kendini tekrarlaması..

Arabaya Dökülen Süt Temizliğine Çözüm 1

“Bir arkadaş yorumda ZEFİRAN adlı ameliyathanelerde kullanılan bakteri öldürücü dezenfektan çözeltisinden bahsetmişti.”

Zefiran nedir ?

Zefiran, cildi ve yüzeyleri dezenfekte etmek için kullanılan bir çözelti çeşididir. Antibakteriyel bir solüsyon olan zefiran 1 lt’lik ambalajlarda üretilir.

“Eczane eczane dolaştım yaklaşık 7 tane bulabildim ( her biri 35₺) . Her biri birer litre. Normalde su çözeltisiyle kullanılıyor ama ben etkili olsun diye hiç su katmadım. Sabah uyanır uyanmaz aracın önce arka koltuklarını sonrada döşemelerini söktüm, alttaki peçeler dahil. Koltuğu o kadar yıkamama rağmen birkaç tane kurtçuk ile karşılaştım. Ne kadar illet bir şey olduğunu siz anlayın artık. Her neyse bu 7 litre Zefiran ile arabayı komple tabiri caiz ise iğne ucu kadar kuru yer kalmayacak şekilde yıkadım. Koltuğu ve bagajdakileri 1 gün boyunca dışarıda kuruttum. Bu süre zarfında arabanın da camları ve kapıları açık olmak üzere 1 gün boyunca kuruttum. Sonunda Korka korka arabaya bindim ama koku gitmişti. Araba da sadece aşırı nemli bir koku vardı. O da yeterince kurutamadığımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.( Zefiran suyla karıştırmadığım için sürdüğüm yüzeyler biraz yapış yapıştı, yüzeyini tekrar bezle sildim ) Ve mutlu son, bir de küçük araba kokusu aldım mis gibi oldu.
Gene de emin olmak için arabayı yaklaşık 12 gündür korka korka hep güneşe park ediyorum ama kokudan eser yok güzel iş çıkardım galiba :)”

Tecrübe Sahibinin Notu: Tavsiye olarak değil , kendi yaptıklarımı söylemek amacıyla yazdım. Araştırmadan ve Kullanım talimatlarını uygulamadan yapmanızı tavsiye etmem kimyasal ürün sonuçta belli olmaz .

Arabaya Dökülen Süt Temizliği ve Süt Kokusuna Çözüm 2

Başka bir tecrübe sahibi kullanıcı ise:

“Süt dökülen bölgeye karbonat dökün, karbonatın üzerine bolca limon sıkın bir süre limonla karbonat kabaracaktır, Kabardıkça bakteriler yüzeye çıkacaktır, Bu kabarcıkları yemek kaşığı (ve benzeri gibi )ile aldıktan sonra yıkayıp kurutmaya bırakın sonuç alırsınız. Benimde başıma geldi bu şekilde leke ve koku kalmadı”

Webilginç Tavsiyesi !!!

Webilginc olarak tavsiyemize gelecek olursak öncelikle süt ve süt ürünlerini araçla taşırken abartmak gerekirse zırh giydirin dökülmesin.

Dökülür dökülmez sütü araçtan uzaklaştırın. Temiz bez ve su ile hemen süt kalıntılarını giderin ve yukarıda ki verilen tecrübe sahiplerinin tecrübelerini ilk kalıntıları aldıktan hemen sonra uygulayınız.

Taban halısının altına inerse süt muhtemel bu işlemleri taban halısının altına da uygulamak zorunda kalacaksınız.

Umarız bu içerik sizlere bir fayda sağlamıştır.

Geçmiş olsun dileriz.. #Webilginç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wordpress İP Adres engelleme

Web Sitenize Erişmesini istemediğini İP Adreslerini Engelleme !

Cübbeli Ahmet Hoca Son Nefeste Îmânı Kurtarabilmek İçin Akşam Namazından Sonra Kılınacak Çok Mühim Bir Namaz İÇİN PEKİ NELER DEDİ:

İman Kurtarma Namazı Nasıl Kılınır ?