içinde

Arbitraj Nedir? What is Arbitrage?

zenon ampul linea
zenon ampul linea

Piyasalardaki altın, gümüş, petrol gibi emtialar ile Bitcoin gibi kripto paralar dahil, ticarete konu olan tüm varlık ve enstrümanları kapsamına alan, varlıklar arasında eş zamanlı olarak, farklı piyasa koşullarında (çeşitli borsalar arasında oluşan fiyat farklılıklarından kar sağlamak amacıyla) alım satım işlemi yapmaktır.

What is Arbitrage?

It is to trade commodities such as gold, silver, oil in the markets and all phones and instruments subject to trade, including cryptocurrencies such as Bitcoin, simultaneously in different market conditions (making profit from price offers between various exchanges).

Detaylar

Döviz yatırımlarında, arbitraj olarak bilinen strateji, yatırımcıların iki farklı pazarda aynı menkul kıymeti, emtiayı veya para birimini eşzamanlı olarak satın alıp satarak kazanç elde etmesini sağlar. Bu hareket, tüccarların, ticaretin her iki tarafında temsil edilen iki farklı bölgede aynı varlık için farklı fiyatlardan yararlanmalarına olanak tanır.

ANAHTAR YOLLAR
Arbitraj, bir menkul kıymetin bir pazarda satın alınması ve aynı anda başka bir pazarda daha yüksek bir fiyatla satılması durumunda ortaya çıkar.
Aynı varlığın iki piyasa arasındaki geçici fiyat farkı, tüccarların karları kilitlemesini sağlar.
Yatırımcılar, hisse fiyatının henüz dalgalanan döviz kuruna göre ayarlanmadığı bir döviz üzerinden hisse senedi satın alarak arbitraj fırsatından yararlanmaya çalışırlar.
Bir arbitraj ticareti, nispeten düşük riskli bir uygulama olarak kabul edilir.
Arbitraj Nedir?
Arbitraj, bir piyasada bir menkul kıymet satın alma ve aynı anda başka bir piyasada daha yüksek bir fiyata satma eylemini tanımlar, böylece yatırımcıların hisse başına maliyetteki geçici farktan kar etmelerini sağlar. Borsada, tüccarlar, hisse senetlerinin hisse fiyatının henüz sabit bir değişim halinde olan döviz kuruna göre ayarlanmadığı bir döviz üzerinden bir hisse satın alarak arbitraj fırsatlarından yararlanırlar. Bu nedenle, dövizdeki hisse senedinin fiyatı, yerel borsadaki fiyatla karşılaştırıldığında düşük değerlidir ve tüccarı bu farktan kazanç elde etmeye konumlandırır. Bu, eğitimsiz bir göz için karmaşık bir işlem gibi görünse de, arbitraj ticareti aslında oldukça basittir ve bu nedenle düşük riskli olarak kabul edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Anti Money Laundering (AML) Nedir ?

ASIC Nedir ? What is ASIC?