içinde

Arbitrum, Reddit Topluluk Puanlarını Nova’ya Getiriyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Topluluk puanlarını Ethereum’un Rinkeby test ağında tutan Reddit, datalarını Arbitrum’un Nova’sına taşıyor.

FTX‘in ayı piyasasındaki satın alma furyasının son örneği de Reddit ile mutabakata varması oldu. Kripto para borsası FTX, Reddit ile yaptığı mutabakatta Arbitrum ile bir arada çalışarak kullanıcıların Reddit’in “topluluk puanları” tokenleri gas ödemesini yapması hedefiyle çıkarılacak token için mutabakata vardı.

Reddit’te 2020’de kullanıma açılan “topluluk puanları”, kullanıcıların mükafatlar dağıtmasına ve toplumsal platformda etkileşmesine yarayan blok zincir tabanlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Reddit’te 2021’de en çok görüntülenen başlık kripto paraydı ve Reddit’in bu pozisyonu ise kullanıcılar yahut yatırımcılar için fikirlerin okunabileceği, yeni görüşlerin tartışılabileceği bir ortam sunuyor.

2021’de Arbitrum Topluluk Puanları’nın blok zincirini yapma yarışını kazandı ve şirket bunun Ethereum ağında çalışacağını açıkladı. Topluluk Puanları, subreddit etkin üyelerini ödüllendirmeye ve ayrıyeten karar düzeneklerinde yer almasını sağladı.

Reddit Topluluk Puanları Arbitrum Nova Ağında Tutulacak

Reddit bilhassa kripto toplulukları tarafından en faal kullanılan platformlar ortasında yer alıyor. Bilhassa 2020’de duyurulan topluluk puanları ile Blockchain’e bir adım daha atan Reddit bu sefer de Arbitrum ile anlaştı. Kullanıcılar da gas fiyatlarını ödemek için FTX borsasını seçti. FTX Ventures’in yöneticisi Amy Wu, “kullanıcıların zincir üzerindeki Topluluk Puanlarıyla süreç yapabilmeleri için gas fiyatlarını ödemeleri gerekiyor. Bunun için de Ethereum’a muhtaçlıkları var ve FTX Hisse bunu yapmalarına imkan sunuyor.” dedi.

Ayrıca, Arbitrum’un geliştiricisi Offchain Labs CEO’su Steven Goldfeder, Blockworks’e Reddit’in kripto paralar etrafında yeni kullanım alanlarının geliştirilmesini umduğunu söyledi.

Goldfeder yaptığı bir açıklamada:

Tüm token kazanma ve güvenlik sistemini oluşturduk, fakat öteki şeylerin de bu ekosistemde geliştirilmesine müsaade veriyoruz. Topluluk Puanları sistemini başlatan yalnızca Reddit değil. Başkaları de bu alanda olabilirler. Örneğin, bir oyun geliştiricisi, ‘Bir oyun başlatıyorum ve oyunumdaki para ünitesi bu Reddit Topluluk Puanlarıdır’ diyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İran Kripto ile İthalat Yapacak Webilginç Kripto Para Haber

İran, Kripto Para ile İthalat Gerçekleştiriyor Webilginç Kripto Para Haber