içinde

Argo Blockchain Yüksek Maliyetlerle Boğuşuyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Londra merkezli kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, Temmuz’da 219 Bitcoin (BTC) üreterek Haziran ayı üretimini geçti.

Argo artan ekipman ve elektrik maliyetlerine karşın Haziran’ın ayının yüzde 22 üzerinde üretim gerçekleştirdi. Doğal gaz fiyatlarının ve yaz aylarındaki soğutma masraflarının artmasıyla Texas’taki Helios merkezinde umulanın bilakis elektrik maliyetleri arttı. Texas başka eyaletlere nazaran kripto madencilik firmalarına daha dostça davransa da, varlıklara talep arttığı devirlerde bu durum elektrik kullanımını artıracağından ilgilerin bozulmasına yol açabilir. Kimi madencilik firmaları hanelerin elektriğini kesme tehdidini en aza indirmek için geçtiğimiz ay faaliyetlerini durdurmuştu. O denli ki Riot Blockchain faaliyetlerini azaltarak 9.5 milyon dolarlık güç kredisini bünyesine kattı.

Argo Blockchain’in Öbür Sıkıntıları da Var

Londra merkezli kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, S17 ve T17 rigleri ile bir kadro şansızlık ve başarısızlıklar yaşadı. Ayrıyeten Argo, 17 serisinde birtakım madencilerin çalışmadığını ve tamir edilemez olduğunu keşfetti. Bu madencilerin S19J’ler ile değiştirilmesiyle Argo’nun hashrate’i Temmuz’da 2.23 EH/s’yi gördü.

Ay içerisinde 887 Bitcoin (BTC) satarak 2 milyon doları şirket kasasına koyan Argo, bu paranın bir kısmıyla Helios merkezini satın alırken Galaxy Digital’den aldığı krediyi ödemek için kullandı. Argo’nun Londra Borsası’nda listelenen payları bu yıl Bitcoin’in fiyatına endeksli yüzde 55 düşüş yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ABD Kripto Borsaları SEC Tarafından İnceleniyor Savı Webilginç Kripto Para Haber

ABD Temmuz Ayı Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı Webilginç Kripto Para Haber