içinde

Arsenal, Fan Token’ını İtibarsızlaştırmakla Suçlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Facebook ve Arsenal’in web sitelerinde Ağustos 2021’de yayınlanan fan token’ı AFC ile birinci şikayet geldi. Reklam Standartları Kurumu kararın akabinde yaptığı incelemeyle Arsenal’in kripto yatırımını itibarsızlaştırdığını ve kullanıcıların deneyimsizliğinden yararlandığını söyledi.

İnceleme, İngiltere Reklam Standartları Kurumu’nun (ASA), kulüpten gelen bir itirazın akabinde fan token’leri için çevrimiçi reklamlar konusunda Arsenal lehinde karar verdi. Çarşamba yapılan açıklamada, gözlemci Arsenal’in kripto varlıklara yapılan yatırımları itibarsızlaştırdığını ve yatırımcılarını reklamlar aracılığıyla fan token risklerinden bahsetmeden yüksek riskli yatırıma sürüklediğine karar verdi.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA) Uyardı

Fan token sahiplerine, makul durumlarda kulüp kararlarında oy verme hakkı veriliyor ve token Chiliz’in uygulaması Socios üzerinden alınabiliyor. Arsenal kripto ile ilgili reklamlarıyla Kraken ve Coinbase dahil olmak üzere birçok şirketin reklamı ASA’nın dikkatini çekmişti. ASA, Arsenal’in Mart ayında kripto reklamları üzerine, şirketlerin kripto varlıkları hakkında, düzenlenmemiş olmaları da dahil olmak üzere muhakkak noktaları netleştirmelerini öneren bir kılavuz yayınlamasına neden oldu.

Arsenal, The Telegraph’a sonuçtan hayal kırıklığına uğradıklarını aktardı. Arsenal’in bir sözcüsü mevzu hakkında şunları söyledi:

Taraftarlarımıza pazarlama konusundaki sorumluluklarımızı çok ciddiye aldığımızı baştan beri açıkça belirttik. Bu durumda, taraftarlarımıza promosyonlarımızla ilgili irtibatları dikkatlice inceledik ve finansal riskler hakkında bilgi verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kazakistan, Bincloud’u Radarına Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Tanınan Bitcoin Borsası Süreçleri Durdurdu: Soruşturma Var! Webilginç Kripto