içinde

Arthur Hayes, Bitcoin ve altcoin platformları hakkında duruşunu açıkladı !

Arthur Hayes, Bitcoin ve altcoin platformları hakkında duruşunu açıkladı

Kripto türevleri platformu BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, “en büyük en sorumsuz varlıkların” satacak BTC’leri kalmaması nedeniyle bu döngüde Bitcoin için en kötüsünün geride kalmış olabileceğini düşünüyor. Kripto savunucusu ve podcast sunucusu Scott Melker ile 11 Aralık’ta yaptığı röportajda “İleriye bakıldığında, iflas edebilecek hemen hemen herkes iflas etti” dedi. Hayes, merkezi borç verme firmalarının (CEL’ler) finansal sorunları olduğunda, genellikle önce kredi alacaklarını belirtiyor.

Ardından “kriptonun rezerv varlığı” ve “en bozulmamış ve likit varlık” olarak faaliyet gösterdiği için önce BTC’yi satacaklarını açıklayarak duruşunu detaylandırıyor.  “Bunların herhangi birinin bilançosuna baktığınızda, üzerinde Bitcoin yok. Çünkü ne yapıyorlar, Bitcoin’i iflas ederken sattılar, Bitcoin’i iflas etmeden önce dalga sırasında sattılar,” dedi.

Hayes, kredi sıkışıklığında satışların BTC ile yapıldığını söylüyor

Hayes, 10 Aralık tarihli bir blog gönderisinde benzer bir iddiayı dile getirerek, bu “kredi sıkışıklığı devam ederken”, iflastan kaçınmaya çalışan CEL’lerin ve kredileri geri çağrılan ticaret şirketlerinin borsalarında büyük fiziksel BTC satışlarının yapıldığını açıkladı. “CEL’ler iflas etmeden önce Bitcoin’in fiyatının düşmesinin nedeni budur. Büyük hareket bu” dedi. Ayrıca, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu başarısız kurumlar tarafından tutulan tüm Bitcoin’lerin birden fazla çöküş sırasında satıldığını kanıtlayamam, ancak batmadan hemen önce ellerinden gelen en likit kripto teminatını tasfiye etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmış gibi görünüyorlar.

Piyasa 2023’te toparlanabilir

Hayes, büyük ölçekli tasfiyelerin sona erdiğine inanıyor. Ancak blog yazısında “Acil bir fiat ihtiyacınız varsa beklemeniz için hiçbir neden yok” diyor. FTX’in çöküşü ve ardından gelen domino etkisi sonrasında, piyasa hala bir kripto kışının pençesinde. Ancak Hayes, piyasanın 2023’te bir miktar toparlanma görebileceğine inanıyor. Hayes, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Fed’in sıkılaştırıcı para politikaları nedeniyle ABD Hazine piyasasının 2023’te bir noktada işlevsiz hale geleceğine inanıyorum. Bu noktada, Fed’in yazıcı bankasını açmasını ve ardından Bitcoin ve diğer tüm risk varlıklarının daha da yükselmesini bekliyorum.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum ETH COİN ANALİZ !

WAVES COİN ANLIK FİYAT

Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği bilinen Waves’in Luna Benzemesi..