içinde ,

Axie Infinity AXS sanal arazisi 2,3 milyon USD satıldı!

Axie Infinity (AXS) tarafınca perşembe günü paylaşılan bir tweet’te, oyun içi benzersiz token (NFT) haline getirilmiş bir arazi, 550 ETH (yaklaşık 2,3 milyon dolar) karşılığında satıldı. Oyun arasında bulunan Axie yaratıkları ile diğer oyuncularla düello yapılabiliyor, büyük düşmanlarla savaşılabiliyor ve günlük görevler tamamlanabiliyor. Oyun içi varlıklar NFT haline getirilip serbestçe satılabiliyor.

✨A Genesis Land Plot just sold for 550 ETH!

That’s over 2.3 M USD!

Our player-owned Digital nation continues to shock the world pic.Twitter.Com/SVvAtFNYUF

— Axie Infinity (@AxieInfinity) November 24, 2021

Oyun, Axie isminde yaratıkların Lunacia evreninde geçiyor. Oyuncuların istedikleri vakit satın alabilecekleri, satabilecekleri yada diğer oyunculara kiralayabilecekleri Terra adlı token haline getirilmiş 301×301 piksellik araziler bulunuyor. Dün satılan bir arazi, Axie Infinity ekosisteminde bulunan en ender sanal gayrimenkul türü olan Genesis olarak sınıflandırılıyor.

Chimera olarak bilinen canavarlar ortaya çıkıyor ve Lunaria evreninde terör estiriyor. Oyuncular, Chimera isimli yenerek, sonrasında kripto para borsalarında satılabilen Smooth Love Potion (SLP) isimli token kazanıyor. Yenilen Chimera yaratıkları, Axie veya arazileri geliştirmek için kullanılabilecek farklı kaynaklar düşürüyor. Genesis Land, stratejik olarak Lunacia’nın merkezinde, nadir Chimera patronlarının hususi öğeleri ortaya çıkardığı ve düşürdüğü yerde bulunuyor. Ek olarak, 90 bin 601 arazi yuvasından sadece 220’si Genesis özelliğine haiz.

Oyunu eleştirenler, sanal gayrimenkul alındığında fiziksel olarak somut hiç bir şey edinilmediği söyleyerek değerli olmasına anlam veremiyor. Ancak kimilerine nazaran Axie Infinity, gelişmekte olan ülkelerde asgari ücretten daha fazla getiri sağlayan bir iş modeline dönüştü.

Adidas, NFT dünyasında The Sandbox ile iş birliğinde !

Piyasa değerine göre en iyi 10 Metaverse projesi