içinde

Balinalar 230 Milyon XRP Aktarırken Ripple Dostu Şirketler Yeni Projelerini Duyurdu

Kripto izleme platformu Whale Alert tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, son 17 saat içinde devasa büyüklükte XRP transfer edildi. Bu sırada, RippleNet üzerinde çalışan Tayland’ın en büyük bankalarından biri, blockchain teşebbüslerine, DeFi platformlarına ve kripto varlıklarına yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir fon kurdu.

Balinalar neredeyse 230 milyon XRP aktardı

Whale Alert’e nazaran anonim balinalar son zamanlardaki büyük süreçte 230 milyon XRP’nin biraz altında bir ölçü aktardı. Bu bedel, 103.144.654 dolara denk geliyor. XRP süreçlerini izleyen tahlil web sitesi Bithomp, her iki sürecin de ABD’deki en büyük kripto varlık borsası olan Coinbase tarafından yapıldığını söylüyor.

Coinbase’e, platformda XRP satışlarından kurul fiyatı almakla suçlayan ABD düzenleyicisi SEC tarafından dava açıldı. Ayrıyeten Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere SEC, Ripple’ın kayıtsız menkul değer olarak XRP sattığını argüman ediliyor. Ripple, kelam konusu suçlamalarla 21 Aralık 2020’den bu yana karşı karşıya.

Yakın vakitte Ripple’ın yayınladığı dördüncü çeyrek raporuna nazaran Coinbase müşterilerinin coinlerini aktarmak ve saklamak için XRP cüzdanlarını kullanmalarına hala müsaade verilmekte. Sırf XRP ticareti askıya alındı.

Ripple dostu SCB ve Azimo’dan yeni projeler

Tech In Asia makalesine nazaran Tayland’ın en büyük ticari bankası olan SCB; kripto, DeFi ve blochchain teşebbüslerini desteklemek için 50 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı. Fon, global olarak merkezi olmayan finans, blockchain ve dijital varlıklar alanlarında çalışan şirketlere yatırım yapacak.

Fonun baş yatırım sorumlusu Mukaya Panich, klâsik finans alanı ile blockchain dayanaklı alan ortasında güçlü paralellikler olduğuna inanıyor.

Ripple müşterisi Azimo ve Pakistan’ın en büyük bankası havale hizmeti sunacak

Bir öbür RippleNet müşterisi olan büyük dijital ödeme hizmeti Azimo, Pakistan’ın en büyük ticari bankası olan HBL ile iştirak kurdu ve bir dijital para transferi tahlilinin lansmanını duyurdu.

Yeni eser, yurtdışında yaşayan ve çalışan Pakistan vatandaşlarının Avrupa’dan, Birleşik Krallık’tan ve başka yerlerden Pakistan’a problemsiz ve ucuz bir biçimde nakit para göndermesini sağlayacak. Kullanıcılar, Azimo aracılığıyla bir Pakistan bankasında bulunan rastgele bir banka hesabına para gönderebilir yahut tahsil edilmek üzere HBL’nin rastgele bir şubesine havale edebilir.

HBL’in 30 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Analist: Tesla Takviyeli Rallinin Akabinde Bitcoin İçin 50 Bin Dolar Yolda!

Dev Argümana Nazaran Bu Şirket de Bitcoin Yatırımı Yapacak!