içinde

Bank of America, Ethereum’un Ölçeklenebilirliğine Değindi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yakın vakitte açıklanan Merge açıklamaları sonrası Ethereum hayli fazla konuşulmaya başladı. Bir taraftan ağın verimliliği tartışılırken, başka taraftan beklentiler hayli büyük. Son olarak Bank of America ise Ethereum odaklı bir rapor yayımladı. Raporunda Ethereum’un ölçeklenebilirliğine ve rakiplerine değinen banka beklentilerini de paylaştı.

Bank of America’ya Nazaran Ethereum PoS Geçişi Sonrası Yüzde 99 Daha Verimli Olacak

Ethereum Blockchain ağı hâlihazırda Proof of Work konsensüs düzeneğini kullanıyor. DeFi ve NFT‘ler kelam konusu olduğunda hayli faal olarak kullanılan Ethereum ağı, PoW yapısı nedeniyle epeyce düşük verimlilikle çalışıyor. Bunu tahlil olarak Proof of Stake’e geçmeye çalışan Ethereum, bu evreli olarak gerçekleştiriyor.

Bu 5 evreden birincisi olan Merge yakı vakitte duyuruldu. Bank of America’ya nazaran Beacon Chain ile PoS’a geçecek olan ağ, yükseltme sonrası 15 TPS’den 100.000 TSP’ye kadar yükseltilebilecek.

Bunlara ek olarak raporunda öbür ayrıntılara da yer veren Bank of America, Binance Smart Chain, Tron, Avalanche ve Solana üzere yeni Blockchain ağlarının yüksek ölçeklenebilirlik tahlilleri nedeniyle Ethereum’un büyük bir pazar hissesini aldığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını ! Tweeti Floki Inu Altcoin’i zirveledi !

Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor Webilginç Kripto Para Haber