Bazı Marka Motosikletler hakkında net bilgiler

Paylaş

Ducati 1950’de 48cc çerçeve tekerlek siata motoru ile donatılmış motorlu bisiklet üretmeye başladı, ilk önce radyolar için parçaları üretimine 1935 yılında başlamış. Bologna, İtalya’da açılan bir aile şirketi olan Ducati 1950 itibariyle, Ducati ‘Cucciolos’ den 200.000 adet sattı ve iki yıl sonra şirket kendi motosikletlerini yapmaya başladı.
Kawasaki kişisel deniz taşıtları, gemi, elektronik, inşaat ekipmanları traktör, tren, helikopter, jet motorları, füzeler ve uzay roketleri üreticisiydi.
Yamaha piyano üreticisi olarak 1887 yılında yaşamına başladı, müzik aletleri, aynı zamanda tekneler, araba motorları, yüzme havuzları, endüstriyel robotlar, tekerlekli sandalye, RVs, elektronik, ve golf arabaları üreten çok uluslu bir holding
İlk Suzuki motosiklet 1952 yılında ortaya çıktı, daha önceden otomobil, deniz motorları, tekerlekli sandalye yapan ve küçük otomobil ve kamyon Japonya’nın ikinci büyük üreticisidir.
Dünya’da ki ilk motosiklet 1885 Gottlieb Daimler’in ahşap çerçeveli benzinli motor değil, 1869 de kömürlü SH Roper ilk motosiklettir.
1946 yılında Honda aslen ordu alan telefonları ile kullanılmak üzere tasarlanmış iki zamanlı 50cc jeneratör motorları ile donatılmış pushbikes satmaya başladı. Ve 46 yıl 1992 Honda NR750 ile yapılan teknik açıdan en karmaşık üretim motosiklet ile piyasaya girdi.
Bir motosiklet üzerinde vites kolu motosiklet ayak debriyajı ve el değiştiren bir sistemi 1927 yılında, Velocette Motosikletler Harold Willis, tarafından icat edilmiştir.
BMW 1932 yılında R12 üzerinde teleskopik çatal kullanan ilk motosiklet firmasıdır.
ARAI aslında inşaat sektörü için başlık yapımına 1926 yılında başlamış Japonya’da kurulan bir kasket yapım şirketidir.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir