içinde

BCG Raporu: Bitget, Türev Süreç Hacminde FTX’i Geçti ve Küresel Olarak Üçüncü Sırada (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Genel kripto piyasası, oynaklık ve olumsuz rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam ederken, birçok kripto borsası sıkıntı vakitler geçirdi ve kullanıcıların birçok da para çekme sürecinin dondurulması üzere sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Sağlam bir temelden ve güçlü takımından yararlanan başkan küresel kripto borsası Bitget, belgisiz piyasa şartlarına karşın muazzam bir büyüme kaydetmeye ve nakit akışı yaratmaya devam etti.

Boston Consulting Group (BCG) ve Foresight Ventures işbirliğinde yayınlanan “Kripto Borsalarını Gelecekte Neler Bekliyor” başlıklı yakın tarihli bir araştırma raporu, kripto piyasalarındaki kıymetli gelişme eğilimlerinin, Web3 ekonomisindeki rolünü açıkladı ve bir ayı piyasası sırasında kripto alanında nasıl gezinileceğine dair içgörüler paylaştı. Ayrıyeten Bitget’in türev süreç hacminin FTX’i geçerek dünya çapında üçüncü sırada yer aldığı kaydedildi. Raporda belirtildiği üzere, 2021’deki global genişlemesinden bu yana Bitget süratle büyüdü ve yüklü olarak amiral gemisi social trading eserlerinin, bilhassa de Tek Tıkla Copy Trade’in popülaritesi nedeniyle toplam küresel türev hacminin %10’unu ele geçirdi.

Bitget’in amiral gemisi eseri Tek Tıkla Copy Trade, Mayıs 2020’de piyasa sürülmesinden bu yana, kripto piyasasındaki süreç kalıplarını kırarak, seçkin traderlar ve hayranlarının yanı sıra dünyanın her köşesinden traderlar ortasındaki ilişkiyi kurdu. Böylelikle, Bitget’te takipçilerin ve traderların sınırsız bir halde etkileşime girebilecekleri ve finansal özgürlüğe giden yollarını çizebilecekleri bir social trading modeli yerleştirildi. Bitget Tek Tıkla Copy Trade, bugüne kadar yaklaşık 1,1 milyon takipçisi olan 55.000’den fazla profesyonel traderı bir ortaya getirdi. Raporda belirtildiği üzere copy trade eseriyle Kore’nin en tanınan borsalarından olan Bitget deniz çok ülkelerde de türev piyasaları domine etti. 

Yakın vakitte Bitget, güvenliğe öncelik verme ve kullanıcılarının varlıklarının korunmasını sağlama konusundaki devam eden eforlarının bir modülü olarak 200 milyon dolar fiyatındaki Bitget Müdafaa Fonu’nun başlatıldığını da duyurdu. Bitget Müdafaa Fonu, eşsiz güvenlik sağlamak ve dünya çapındaki kullanıcılar için inançlı ve sağlam bir süreç tecrübesi sağlamak gayesiyle oluşturuldu. Fon, nihayetinde Bitget kullanıcıları ve Bitget platformu için bir müdafaa vazifesi görürken, tıpkı vakitte bir bütün olarak kripto alanında yeni bir güvenlik ve müdafaa çağının başlamasına yardımcı olacak.

Bitget yöneticisi Gracy Chen, “Bitget’in ne kadar ilerlediği konusunda son derece gururluyuz. Piyasanın önde gelen oyuncularından kimilerini geçebilmek, Bitget ailesinin özverili katkısının bir ispatıdır. 2021’in başında 150 kişilik küçük bir takımımız vardı ve o vakitten beri 2022’nin ortalarına kadar üç kat artış sağladık. Gelişmeye devam etmek için yakın vakitte işe alım planımızın hızlandırıldığını duyurduk. Eser ve hizmet tekliflerimizi genişletmeye devam ederken, kullanıcılarımızın inançlı ve muteber bir süreç tecrübesi yaşamalarını sağlamak için de efor harcadık. Dünya çapındaki emniyetli traderlarımız ve ortaklarımızın dayanağıyla, önümüzdeki yıllarda da birçok dönüm noktasına ulaşmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Türkiye’de kripto

Kripto, yüksek enflasyonun ortasında Türkiye’de büyük popülerlik kazanıyor. DW’ye nazaran, nüfusun yaklaşık %12’si olan 10 milyondan fazla Türk’ün şu anda kripto paraya sahip olduğu kestirim ediliyor. Kripto para ünitesi uzmanı Elliptic’ten gelen datalar, Türk lirası süreç hacimlerinin 2021’in ikinci yarısında üç kattan fazla arttığını gösteriyor.

Türkiye’de gelişen kripto sahnesi, tüm “BUIDLers” için kusursuz bir yenilik bölgesi ve cazibeli bir pazar. Binance, Coinbase ve Kucoin üzere küresel borsaların hepsinin Türkiye pazarına girme ve operasyonlarını genişletme planları olduğu biliniyor. Bununla birlikte, Binance Türkiye, öbür ülkelerdeki sayısız ahenk incelemesi ortasında kara para aklama düzenlemelerine uymadığı için 8 milyon TL para cezasına çarptırıldı; Coinbase ve Kucoin ise kullanıcılarının varlıklarının kaybıyla sonuçlanmış akına uğradığının uğrama siciline sahip. Türk hükümeti kripto ve blok zincirine ait düzenlemelerde şimdi sonuca ulaşmamış olsa da Bitget Türkiye’deki operasyon konusunda saygılı ve ihtiyatlı bir tavır sergiliyor. Bu nedenle Türkiye’de rastgele bir ihtar yahut ihlal tespiti almadılar.

Bu ortada, kullanıcıların varlıklarını en uygun formda korumak için Bitget, güvenlik ve uyumluluk için çok daha fazlasını yapıyor. ABD, Kanada ve Avustralya olmak üzere üç farklı otoriteden operasyonel lisanslar alarak birinci sınıf müşteri muhafazası sağlarken, dünya genelinde kesintisiz operasyonlar sağlamak için mahallî düzenlemelere bağlı kalıyorlar. Ayrıyeten, borsayı mümkün taarruzlardan korumak için güvenlik teknolojisindeki devler tarafından doğrulanan sıcak ve soğuk cüzdan kombinasyonuna sahipler. Suntwin Teknolojisi, Qingsong Bulut Güvenliği, HEAP ve Armors uygulanıyor. Bitget, rastgele bir uyumluluk yahut güvenlik aksiliğiyle karşılaşmadığı için bu kapsamlı tedbirler boşa gitmezken, Binance ve Kucoin üzere öbür borsalar, akınlar ve uyumluluk meseleleri nedeniyle ateş altında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Invesco, Metaverse Fonu Başlattığını Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Wall Street’in DTCC’si, Blockchain Platformu Başlattı Webilginç Kripto Para Haber