içinde

Bifrost Ne İşe Yarar BFC CoinNedir?

Bifrost nedir? Ne işe yarar?

Bifrost, kullanıcıların merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarına katılmalarını sağlar. Kripto para birimlerinde stake ödülleri kazanmalarına olanak tanıyan, Kusama üzerine inşa edilen bir projedir. Stake etme, kullanıcıların stake ödülleri kazanmak için tokenlerin akıllı sözleşmelere kilitlemesine olanak tanır. Bununla birlikte, geleneksel stake etme ile ilgili en büyük sınırlamalardan biri. Ek olarak kripto para birimini kilitleyenlerin çeşitli DeFi faaliyetlerine katılmak için fonlarına erişememeleridir. Bifrost ekibi, kullanıcıların DOT veya ETH gibi Bifrost platformunu kullanmakta. Herhangi bir kripto para birimini stake etmesine ve karşılığında eşit değerde bir vToken (vDOT veya vETH) almasına olanak tanıyan bir konsept olan sıvı staking’i tanıtarak bu özel engelleyiciyi kaldırmayı amaçlamakta. Bu vToken’lar daha sonra herkesin stake ödüllerinin küçük bir miktarından daha fazlasını vermek zorunda kalmadan Kusama’da DeFi’ye erişmesine izin vermekte.

BFC coin nedir?

BFC coin Bifrost’in yerel tokenidir. Bifrost’un tokeni BNC’nin, Kusama’nın kripto para birimi olan KSM’lerini kullanan topluluk üyelerine, uygulamanın Kusama’da Parachain Müzayede adı verilen bir süreçte bir parachain olarak yayınlanmasına oy vermesi beklenmekte.

Bifrost nasıl çalışır?

Kusama ağı, iki tür blokzinciri çalıştırmak için oluşturulmuştur:

  • Relay Chain: Kusama’nın ağın ana güvenliğini sağlar. İşlemlerin sonuçlandırıldığı ve karara bağlandığı ana blok zinciri.
  • Parachains: Kusama’nın geçiş zinciri güvenliğinden yararlanan ve sınırlı parachain yuvalarından birine erişen özel blok zincirler.

Bifrost, bir parachain müzayedesiyle Kusama ağındaki bir parachain yuvası için teklif veren ilk projelerden biridir. Bir parachain müzayedesi sırasında, Kusama sahipleri bir parachain yuvası alması gerektiğine inandıkları projeyi desteklemek için KSM’lerini bağlayabilirler. Belirlenen bir sürenin sonunda, kampanyasına en çok bağlı kalan KSM’ye sahip proje genellikle bir parachain yuvasına erişim kazanır. Bu da onların Kusama’nın ağında 6-48 haftalık bir süre boyunca çalışmasına izin verir. Ayrıca Bifrost ekibi, topluluk katkılarını kabul ederek parachain müzayede teklifi için kitle kaynaklı destek sağlayacak. Proje bir müzayede kazanırsa, destekçilerin Bifrost’un BNC tokenini almaları beklenmekte.

Bifrost nedir? BFC coin nasıl alınır?

Bifrost şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Ayrıca projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Bifrost’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: MEXC, KuCoin, Gate.io, Upbit. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum Yıl sonunda 4.000 dolara seviyesine ulaşır mı?

Bitcoin Vault Ne İşe Yarar BTCV Coin Nedir?