içinde

Bill Gates’ten NFT Eleştirisi ! Büyük Aptallık Teorisi

METAVERSE
METAVERSE

Microsoft’un kurucusu ve dolar milyarderi iş insanı bill Gates, NFT yatırımcılarını eleştirdi.

Katıldığı iklim odaklı bir konferansta konuşmaya yapan Gates, bu şekilde yatırımların “büyük aptal teorisi”ne dayandığını belirtti.

 NFT’ler ile ilgili Bored Ape Yacht Club örneğini veren Gates, konuyla ilgili sıradışı bir yorum yaptı ve “Açık şekilde, pahalı dijital maymun görselleri dünyayı devasa şekilde geliştirecek” dedi.

Gates aynı zamanda yardım kuruluşları ile desteklediği dijital bankacılık sisteminin de kripto paralardan çok daha fazla etkili bir çözüm olduğunu iddia etti.

Bitcoin küçük yatırımcılar için riskli

Bill Gates daha önce kripto paralar konusuna da eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşmıştı. Öyle ki Bitcoin’in küçük yatırımcılar için risk barındırdığı yorumunu yapmıştı. Kaliforniya’da katıldığı iklim temalı konferansta konuşan Gates’in 2015 yılında kurduğu Breakthrough Energy Ventures fonu, iklim sorunlarını en aza indirmeyi amaçlıyor. ABD’li pek çok iş insanı da bu fona destek oluyor.

Piyasanın düşüşü NFT’leri de etkiledi

Özellikle 2021 yılında adeta zirveye ulaşan NFT’ler, son zamanlarda yaşanan kripto para piyasasındaki büyük düşüşler karşısında değer kaybetti. Pek çok NFT koleksiyonunun taban fiyatları önemli oranda düşerken, Gates’in isim belirtmeden atıf yaptığı Bored Ape Yacht Club koleksiyonu da bu bu gruptadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto haber siteleri

Brezilya da Yasal Kripto Paralar Ülkede Ödeme Aracı Olacak !

FED HABERLERİ

FED KARARI NE OLDU FED AÇIKLANDI MI FED SON DAKİKA !