içinde

Binance, Arjantin’de Binance Card’ın Piyasaya Sürüldüğünü Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Arjantin’de Mastercard iştirakiyle bir kripto ön ödemeli kartın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Binance, eserin şu anda beta evresinde olduğunu ve önümüzdeki günlerde daha tanınan hale geleceğini söyledi. Binance Card’a, Arjantin vatandaşı olan tüm borsa üyeleri erişebilecek.

Mastercard paydaşlığı sayesinde kullanıcılar, fizikî ve online olarak kripto para üniteleriyle alışveriş yapabilecek ve fatura ödeyebilecek. Satın alma süreçleri gerçekleştirilirken, kripto paralar fiat paraya dönüştürülecek. Müşteriler ayrıyeten %8’e kadar kripto para iadesi kazanma fırsatına sahip olacak.

Arjantin bu atılımla, Binance’in kripto kartını piyasaya süren birinci Latin Amerika ülkesi oldu. Şirket Ağustos 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı’nda da benzeri bir teklif sunmuştu.

Binance’in Latin Amerika bölgesi genel müdürü Maximiliano Hinz, hususla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ödemeler, kripto paralar için en besbelli kullanım örneklerinden biri. Lakin benimsemenin artması için hala çok fazla alan var.

Binance Card ile tüccarlar, fiat para ile ödeme alırken, kullanıcılar ise kripto para ile ödeme yapma kolaylığına sahip olacak”

Arjantin, kripto kartı konusunda faal bir pozisyonda yer alıyor. Ülkenin lokal borsaları da benzeri ataklar yapıyor. 1,3 milyon kullanıcıya sahip Lemon Cash, VISA ile ortaklaşa bir biçimde kripto kartı hizmeti sunmaya başladı. Emsal bir biçimde Buenbit de Mastercard ile iştirak kurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Solana Hack Saldırısı’nın Perde Gerisi, Hack Sonrası Solana Fiyatı Ne Durumda? Webilginç Kripto Para Haber

Uniswap Topluluğundan İki İsim, Uniswap Vakfı’nın Kurulmasını Önerdi Webilginç Kripto Para Haber