içinde

Binance CEO’su Sırrı Verdi: Borsalardaki USDT Ölçüsü Katlanıyor! Webilginç Kripto

Webilginç Kripto

Kripto borsalarındaki USDT arz oranı, üç ay içinde büyük bir artışa şahit oldu. Santiment’e nazaran, borsalardaki yüksek Tether yüzdesi, piyasada 2 yıllık yüksek satın alma gücünün bir işareti. Binance CEO’su CZ bunun ne manaya geldiğini aylar öncesinden yorumlamıştı.

Borsalardaki USDT hacmi 3 ayda %20 arttı

Santiment tarafından sağlanan bilgiler, borsalardaki Tether (USDT) arzının son üç ayda %20 arttığını gösteriyor.

On-chain analitik kaynağı, oranın 9 Mayıs’ta %19.7’den 10 Ağustos’ta %42’ye çıktığını tweet’ledi. Böylelikle, borsalarda USDT arzı Nisan 2020’den bu yana birinci defa %42’nin üzerine ulaştı. Santiment bu durumu, 2 yıllık yüksek satın alma gücünün bir işareti olarak yorumluyor. Birebir vakitte kripto piyasaları toparlanırken yatırımcıların kar elde ettiğini gösteriyor.

Tether, USDT basmaya devam ediyor

Bu ortada, Tether 29 Temmuz’da 1 milyar USDT bastı. O vakitten beri piyasa pahasına birkaç milyar daha ekledi. Kripto topluluğundaki birçok kişi, stablecoin arzındaki artışın bir yükseliş sinyali olduğunu düşünüyor.

Binance CEO’su dataları Twitter’dan yorumladı

Merkezi borsaların artan USDT hacmini yorumlayan isimlerden biri Binance CEO’su CZ’di. Changpeng Zhao, Temmuz ayının sonlarında Twitter’dan yatırımcıların hakikat anı beklediğini söyledi:

İlk 10’dan 3’ü (kripto para birimleri) stablecoin’ler, yani ortalarında oturan ve geri dönmeye hazır çok sayıda “fiat” var. Beşerler kriptodan çıkmak isteselerdi, birçok stablecoin tutmazdı.

Bağımsız araştırmalar, piyasa 40 milyar doların üzerinde likit para olduğunu gösteriyor. Lakin Blockware analisti Will Clemente farklı bir görüşe sahip. Analiste nazaran, fazla arz ve alıcıların yokluğu kripto piyasanın düşmesine neden olabileceğinden piyasada daha az stablecoin olmalı.

Will Clemente, sirkülasyondaki bir stablecoin’in hacmi azalırsa, kripto paralara olan talebin arttığını söylüyor. Pekala tüm bilgiler genel manada nasıl bir tablo ortaya çıkarıyor?

Artan USDT arzı yatırımcılar için ne manaya geliyor

Santiment’in grafiğinde gördüğümüz üzere, USDT’nin borsalardaki toplam arzı Mayıs ayına nazaran iki katından fazla arttı. Topluluk, 9 Mayıs’ta %19.7’lik bir orana şahit oldu. Fakat bu oran şimdiki %42’ye yükseldi. Grafik ayrıyeten, bilhassa piyasaların çöktüğü Haziran ayında kaydedilen bir artışı gösteriyor. Bu, yatırımcıların düşüşü yahut kapitülasyonu satın alma hareketine işaret ediyor. Santiment tahlilleri mevcut ortamı şöyle yorumluyor:

Artış, kurumsal ve ferdi yatırımcıların piyasalara girmek için bir ilgi gösterdiğini ve görünürde bir toparlanma olduğunu gösterebilir. Bu, en son 2020’nin başlarında görülen yüksek bir satın alma gücü manasına geliyor.

Piyasaların geri dönüş belirtileri göstermesiyle birlikte birden fazla yatırımcı, yaklaşan ralliden kâr etmek isteyecektir. Sonuç olarak, sürece girmeye hazırlanırken stablecoin’leri artırmaya çalışacaklar. USDT, piyasa kıymetine nazaran en büyük stablecoin’dir. Bu nedenle borsalardaki arz oranı hayli değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

SEC ve CFTC, Kripto Paralar İçin Ortak Bir Teklif Yapmaya Hazırlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

ABD Senatörleri, Banka Düzenleyicisini Kripto Konusunda Uyardı Webilginç Kripto Para Haber