içinde

Binance Kazakistan’dan Onay Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Binance, Kazakistan’dan Onay Aldı

Lider kripto para alım-satım platformu Binance, Kazakistan’da hizmet gösterebilmek için Astana Finansal Hizmetler Otoritesi’nden ön onay aldı. Astana Finansal Hizmetler Otoritesi tarafından gerçekleştirilen bu onay, Binance’in vaktinde gerçekleştirilmesi beklenen tam müracaat sürecini tamamlamasını gerektiriyor. Bu süreçlerin akabinde Binance, Astana Memleketler arası Finans Merkezi’nde bir Dijital Varlık Alım Satım Tesisi Operatörü ve Saklama Sağlayıcısı olarak hizmet sunabilecek.

Changpeng Zhao Açıklama Yaptı

Binance’in Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao tarafından alınan ön onaya ait açıklamada:” Kazakistan, Orta Asya’da kripto paraların benimsenmesi ve düzenlenmesinde öncü olduğunu gösterdi. Bu Binance’in dünya çapında inançlı ve yeterli düzenlemmiş bir ortamda eser ve hizmetler sağlama ve bir defa daha uyumluluk öncelikli bir borsa olma taahhüdünü gösteriyor.” Tabirlerini kullandı.

Binance, bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında ise Fransa, Abu Dabi ve İtalya üzere ülkelerden de düzenliyici onayı almıştı.

Binance’in Bu Yıl Aldığı Onaylar

Binance, bu yılın Nisan ayında, Abu Dabi Küresel Market’in Finansal Hizmetler Müsaadesinden ilkesel onay almıştı. Alınan bu lisanla birlikte Binance, yasal hudutlar içinde kripto paralar için bir komisyoncu-bayi olarak faaliyet gösterebilmeye hak kazanmıştı. Binance tıpkı vakitte Mart ayında makul şartlar altında bir kripto para borsası olarak faaliyet göstermek için Dubai’de hudutlu bir lisans almıştı.

Dev kripto para alım satım platformu bir başka onayı İtalya’dan almıştı. Kripto para borsası, kripto varlıklarıyla ilgili İtalyan mevzuatına uygun olarak, İtalya’da bir kripto para servis sağlayıcısı hizmeti sunmak için Organismo Agenti e Mediatori’den onay almıştı. Alınan bu düzenleyici onay, Binance’in İtalya’daki stratejik büyümesinde değerli bir kilometre taşını temsil ediyor ve şirketin, ofisler açması ve bunun sonucunda lokal grubunu büyütmesi yoluyla ülkedeki varlığını güçlendirmesini sağlayacak.

Borsanın bu yıl içerisinde aldığı bir öbür onay da Fransa’dan gelmişti. Binance, Fransa’da Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı onayını alarak ülkede tescillenen birinci büyük global kripto para borsası oldu. Binance, verilen bu onay ile birlikte, şirketin Fransa’da yasal olarak faaliyet gösterme müsaadesine, dijital varlıkları elinde tutabilme, alım, satım ve takasını etkinleştirebilme ve tüm bunlar için ticaret platformu çalıştırabilme imkanına sahip oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Coin Center, Tornado Cash Yaptırımlarına Karşı Yasal Süreç Başlatacak Webilginç Kripto Para Haber

New York Kenti Müzesi, NFT Sergilemeyi Planlıyor Webilginç Kripto Para Haber