içinde

Binance Labs, Ankr’a Stratejik Yatırım Yapacağını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr‘a stratejik bir yatırım yaptığını açıkladı.

Bu yatırım, Ankr’ın uzaktan prosedür daveti (DPC) hizmeti üzerindeki çalışmalarını hızlandırması ve Web3 geliştirici paketini oluşturması için kullanılacak. Ankr daha evvel BNB ve BNB Liquid Stake’e açık kaynaklı katkı sağlamıştı. Ayrıyeten BNB Chain’in çekirdek altyapısının oluşturulmasında da katkıda bulunmuştu. Tüm bunlara ek olarak, Ankr, Erigon ve Arşiv Düğümü yükseltmelerinin yanı sıra en son BNB Uygulama Yan Zinciri (BAS) ölçeklenebilirlik tahlilini hayata geçirerek BNB ekosistemini daha da geliştirdi. Erigon yükseltmesi, BNB Chain’in depolama ihtiyaçlarını yüzde 75 azaltmasına yardımcı oldu. RPC performansını on kat artırdı ve senkrenizasyon sürecini 100 kat daha süratli hale getirdi.

Binance Labs, Ankr Yatırımını Duyurdu

Ankr, BNB Chain ekosistemini BNB Liquid Stake’e DeFi birleştirilebilirliğini getirerek de katkı sağlamıştı. Bununa birlikte BNB token sahipleri stake etme, farming ve birebir anda kasalara da katılabilir. Bunun dışında ayrıyeten hem BNB zincirinde hem de Ethereum bazlı merkezi olmayan borsalarda ödül katmanları kazanmak için yeni stake programlarına katılabilirler.

Binance Labs‘in Ankr‘a yaptığı yatırımla ilgili Ankr’ın kurucu ortağı Ryan Fang da şunları söyledi:

Stratejik bir yatırımcı olarak Binance Labs’e sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. BNB Chain, bugüne kadarki en yüksek ölçüde günlük süreç ve etkin kullanıcıya sahip zincir pozisyonunda. BNB Chain’e daha fazla ölçeklendirme, BNB token yardımcı programını geliştirme ve Binance Application Sidechain (BAS) ekosistemini genişletme mevzularında yardım etmekte kararlıyız. Sadece yüksek seviyede ölçeklenebilir bir altyapı gerektiren yenilikçi kullanım durumlarını değil, tıpkı vakitte müsaade verilen yan zincirlerin oluşturulmasına katkıda bulunabilecek altyapı hizmetlerini de desteklemeyi hedefliyoruz.

Ankr’ın geliştirici paketi, Multi-Chain Liquid Staking yazılım geliştirme kiti (SDK), Web3 oyunları SDK ve uygulama zincirlerini servis olarak barındırıyor. Ayrıyeten Web3 projeleri ve DAppleri de destekliyor. Ankr protokolü şu anda 50 blok zincir ağında ortalama 250 milyar RPC talebine hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

KuCoin, NFT ETF Pazarı Hizmetini Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

OpenSea’den NFT Hırsızlığına Karşı Güncelleme Webilginç Kripto Para Haber