içinde

Bir Haftada Yüzde 180 Yükselen Altcoin Artık Birinci 20 Kripto Paradan Biri!

Yüksek süratli blockchain ağı Elrond (EGLD) geçen hafta %180’in üzerinde yükseliş gösterdi. Son 24 saat içerisinde ise %46’lık bir artış yaşadı. Sonuç olarak altcoin, 3.072.222.829 dolarlık piyasa bedeli ile birinci 20 kripto para ünitesinin ortasına girdi.

5 günlük EGLD/USDT grafiği. Kaynak: TradingView

Bu atılım, kullanıcıların sadece telefon numaralarını kullanarak kripto para gönderip almalarına imkan tanıyan bir taşınabilir uygulama olan Elrond’un “Maiar” cüzdanının piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Resmi bir tweet’e nazaran uygulamayı şimdiye kadar 100.000’den fazla kişi indirdi.

Traderlar, geliştirme sırasında altcoin fiyatını da yükseltti. EGLD geçen ay 50 doların altında süreç görüyordu. Lakin bugün itibariyle tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 191,73 dolara ulaştı. Yazım sırasında ise 179 dolardan süreç görüyor. Geçtiğimiz gün 1,6 milyar doların üzerinde token el değiştirdi ve bu hacmin 600 milyon doları sadece Binance’den geldi.

Altcoin yükseliş trendinde

Aşağıdaki fotoğrafta de görüldüğü üzere EGLD güçlü bir yükseliş trendinde. Decrypt’te yer alan bir habere nazaran yatırımcılar tarafından bir varlığın genel eğilimini ölçmek için kullanılan tanınan bir araç olan 34 periyot üstel hareketli ortalamasının (MA) üzerinde süreç yapıyor. Ayrıyeten, haber kaynağına nazaran, trader’ların token’ı satmasına neden olabilecek çok bir “direnç” düzeyi bulunmuyor.

Kaynak: Decrypt

2017 yılında üç Romanya-merkezli geliştirici tarafından kurulan Elrond, yüksek süratli blockchain ağını oluşturmak için 2019’da gerçekleştirilen Binance “Launchpad” satışında (kripto borsası tarafından sağlanan bir bağış toplama platformu) 5 milyon dolar aşmıştı.

Elrond, ağı sürdürmek ve süreçleri işlemek için farklı “node’lara” dayanan; birebir vakitte suratı, ölçeklenebilirliği artırmak ve güvenliği sağlamak için bir blockchain’i birçok kümeye ayıran bir teknik olan “sharding” tekniğini kullanan bir proof-of-stake konsensüs sistemi kullanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum (ETH) Fiyatı Rekor Tazeledi!

Cardano (ADA) Fiyatı Akıllı Mukavele Uygulamasının Akabinde Ne Kadar Arttı?